22 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ۱۲:۲۱:۵۶
کد مطلب:  800000
نشست تخصصی
نشست تخصصی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش شهر تهران با مدیرکل دفتر امور زنان

با حضور مدیر کل دفتر امور زنان ،نشست تخصصی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش شهر تهران به میزبانی دفتر امور زنان و در سالن شهید حججی حوزه ستادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی دفتر امور زنان آموزش و پرورش ،نشست تخصصی مشاوران و کارشناسان امور زنان آموزش و پرورش شهر تهران با حضور مینایی پور مدیرکل این دفتر و همچنین باغستانی معاون دفتر،بدر رئیس گروه برنامه ریزی زنان و معروفی رئیس گروه برنامه ریزی دختران با هدف تبیین و بررسی اهداف و ماموریت های این دفتر و همچنین ارائه گزارش عملکرد از سوی مشاوران و کارشناسان مناطق 19 گانه شهر تهران برگزار شد.

این نشست که با تلاوت آیاتی چند از قرآن مجید آغاز شد در ابتدا ضمن خیر مقدم اعضا از سوی مدیر کل این دفتر ،مشاوران و کارشناسان مناطق 19 گانه شهر تهران به ارائه گزارش از عملکرد حوزه خود و بیان نظرات پیرامون برنامه ها و فعالیت های دفتر امور زنان پرداختند.

در ادامه مینایی پور مدیرکل دفتر امور زنان با تبریک ایام دهه فجر و ولادت با سعادت حضرت فاطمه (س) و ضمن اشاره به برنامه ریزی ها در حوزه زنان سرپرست خانوار و اجرای طرح غربالگری و نیز کاهش اعتبارات در سال آینده ،توصیه کرد تا مشاوران و کارشناسان مناطق بتوانند از ظرفیت های موجود در مدارس و خیرین جهت پیشبرد اهداف و برنامه ها و تامین منابع و درآمدهای منطقه ایی به نحو مطلوب و شایسته استفاده نمایند.

وی همچنین به تبیین برنامه هایی چون اجرای طرح ملی گفتگو ،افزایش مشارکت مدنی دختران ،خوب زیستن در مسیر زندگی مشترک و نظام حقوق شهروندی پرداخت و تاکید کرد تا مشاوران و کارشناسان با حضور کارآمد و موثر خود در شورای معاونین مناطق به تقویت نقش و جایگاه زنان بیش از پیش کمک نمایند.

همچنین در این نشست باغستانی معاون دفتر امور زنان ضمن  تبریک پیشاپیش روز زن به مرور ماموریت ها ، وظایف و برنامه های این دفتر پرداخت و اشاره کرد یکی از مهم ترین ماموریت هایی که باید به آن پرداخته شود ،برنامه ریزی در خصوص ماموریت حساس به جنس می باشد و از آنجایی که وزارت آموزش و پرورش از جمله وزارتخانه های حساس به جنسیت می باشد لذا در برنامه ریزی باید هر دو جنس را در نظر قرار داد ،مانند آموزش دختران و آموزش پسران و ...

وی همچنین به ماموریت هایی از قبیل شاخص های عدالت جنسیتی ،احصا شاخص های مربوط به عدالت جنسیتی ،تشکیل بانک اطلاعات از شاخص های مد نظر ،تهیه اطلس از وضعیت زنان و دختران و توجه نقطه ایی به نیاز های جامعه مخاطب ، تشکیل گروه های تخصصی مشورتی با تعیین و معرفی رابطین نیز اشاره مبسوط داشت.

در این نشست تخصصی همچنین معروفی رئیس گروه برنامه ریزی دختران ضمن تبریک ایام دهه فجر و ولادت حضرت فاطمه (س)،به تبیین طرح های ارتقاءآگاهی دانش آموزان دختر با جایگاه ،نقش و عملکرد نهادهای مدنی و آموزش سواد زندگی پرداخت و نیز اشاره داشت که مشاوران و کارشناسان مناطق در برنامه ریزی های خود از نظرات و پیشنهادات دختران دانش آموز در پیشبرد اهداف خود حتما استفاده نمایند و این ظرفیت های فکری موجود در دختران دانش آموز را کاملا جدی بگیرند.

در پایان این نشست نیز بدر رئیس گروه برنامه ریزی دختران ضمن تبریک ایام و مناسبت ها به توجیح و تفسیر طرح های حقوق شهروندی و ارتقا مهارت های ارتباطی مربیان مدارس دخترانه پرداخت و  توصیه هایی نیز در خصوص جشنواره شهید رجایی و همچنین نحوه بارگذاری سامانه تمسا ارائه کرد.

شایان ذکر است این نشست در روز دوشنبه مورخ 29 بهمن در سالن شهید حججی حوزه ستادی برگزار گردید.

به اشتراک بگذارید :