26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۳۰ ۱۰:۵۵:۲۶
کد مطلب:  799856
معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران
برگزاری سلسله نشست های برنامه درسی

معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران با موضوع نقدوبررسی کتاب های ادبیات فارسی پایه دوازدهم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسن سنجریمعاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران در تشریح این خبر گفت: در راستای اجرای اثربخش برنامه درسی ملی و سندتحول بنیادین اولین نشست تخصصی نقدو بررسی کتاب های ادبیات با حضور سرگروههای ادبیات استان،انجمن علمی ادبیات ومتخصصان این رشته برگزار گردید.

وی با اشاره به اینکه زبان فارسی سند هویت و مهم ترین پشتوانه فرهنگی جامعه ماست، اظهار داشت:  آثار ادبی فارسی سرمایه‌های معنوی و یکی از مهم ترین مظاهر هنری ایرانیان است.

این مقام مسئول بت تاکید بر اینکه زبان فارسی علاوه بر اهمیت آن به عنوان زبان رسمی کشور، معرف سیمای معنوی و عامل تفاهم مردم جامعه ما و مظهر دستاوردهای اندیشه فرهیختگان این مرزوبوم است ، تصریح کرد: این آثار عصاره کشش ها و کوشش های فرهنگی رهبران فکری در عرصه قرون و اعصار و معرف میزان فعالیت و کوشش و جستجوی مداوم و مستمر فرزانگان این مرزوبوم به منظور دستیابی به عمق و ژرفای حقیقت به شمار می‌رود.

سنجری ادامه داد: تنها از طریق زبان و ادب فارسی است که می‌توان جوهره معارف اسلامی و اندیشه اصیل ایرانی را در کشور حفظ کرد و به نشر و گسترش آن پرداخت و آن را به جهانیان معرفی کرد.

معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران توجه همه جانبه به تقویت زبان فارسی در همه مقاطع تحصیلی وبه کارگیری درست آن در نشر اندیشه‌ها را یک ارزش دانست و خاطرنشان کرد:نشست های علمی-تخصصی در راستای افزایش توانمندی دبیران  واجرای هرچه بهتر برنامه های آموزشی از نیازهای اصلی آموزش و پرورش است.

گفتنی است این نشست که باهماهنگی گروه بررسی محتوای آموزشی وپرورشی اداره و همکاری انجمن ادبیات فارسی و گروه ادبیات فارسی متوسطه دوم  برگزارشده بود،دبیران ادبیات به نقد وبررسی کتاب های ادبیات فارسی پایه دوازدهم پرداخته ونقطه نظراتشان را جهت ارسال به دفتر تالیف ارائه نمودند.

 

به اشتراک بگذارید :