28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۵:۴۴:۴۷
کد مطلب:  798712
قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش؛
با اجرای حمایت از کالای ایرانی در مدارس، نقش دانش آموزان در شکوفایی اقتصادی را تقویت می‌کنیم

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش در نشست ویژه نمایشگاه دستاوردهای هنرستان‌های شهرستان‌های تهران با عنوان دستاوردهای بزرگ دستان کوچک با اشاره به تولیدات دانش‌آموزی گفت: نقش دانش آموزان در شکوفایی اقتصاد متمایز است.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، اولین نمایشگاه «دستان کوچک دستاوردهای بزرگ» ویژه مهارت آفرینی هنرجویان هنرستان‌های شهرستان‌های تهران با حضور امیرعلی نعمت اللهی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش، نعمت الله ترکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان تهران، دلاور بزرگ نیا مدیر کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران ودیگر مسولان آموزش و پرورش افتتاح شد.

امیرعلی نعمت الهی در نشست ویژه نمایشگاه دستاوردهای هنرستان‌های شهرستان‌های تهران با عنوان دستاوردهای بزرگ دستان کوچک، که در سالن آیت اله هاشمی رفسنجانی اداره کل شهرستان‌های تهران برگزار شد، اظهار کرد: اقدامات خوبی در ماه‌های اخیر در حوزه اقتصاد آموزش‌وپرورش صورت گرفته است که می‌تواند منشأ خوبی برای اقتصاد کشور باشد.

وی با اشاره به نقش معلمان و دانش آموزان در اقتصاد و در حمایت از تولید داخلی گفت: آموزش توأم بامهارت آموزی در آموزش‌وپرورش موردتوجه ویژه‌ای قرارگرفته است و تلاش شده تا دانش آموزان به این سمت بروند.

وی با اشاره به اجرای طرح بازی و یادگیری در بیش از ۱۰۰۰مدرسه در کشور گفت: یادگیری همراه با بازی می‌تواند به بروز خلاقیت و شکوفایی استعدادها منجر شود.

قائم‌مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش تصریح کرد: با اجرای سیاست حمایت از کالای ایرانی در مدارس می‌توانیم نقش دانش آموزان را در شکوفایی اقتصادی تقویت کنیم.

وی افزود: برای اجرایی شدن سند توسعه ملی باید تلاش کنیم، شاید مشکلات امروزی ما ناشی از نبود چنین اسنادی درگذشته بوده است.

نعمت الهی با اشاره به بیانیه اخیر مقام معظم رهبری اظهار کرد: کمیته تبیین و اجرای مطالب مربوط به آموزش‌وپرورش امروز تشکیل و اولین جلسه خود را در این زمینه برگزار می‌کند.

شایان‌ذکر است، در پایان این جلسه تفاهم‌نامه‌ای  سه جانبه بین آموزش‌وپرورش شهرستان‌های تهران ، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تهران  و سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران منعقد و به امضا رسید.

بر اساس این گزارش نمایشگاه «دستاوردهای بزرگ دستان کوچک» با حضور امیر علی نعمت الهی، قائم مقام وزیر و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش در اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران افتتاح شد. در این نمایشگاه آثار و دست سازه‌های هنرجویان ۴۶هنرستان اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران را در معرض نمایش گذاشته است و آثار ارائه‌شده در این نمایشگاه حاصل مهارت‌آموزی هنرجویان در هنرستان‌ها است و قابلیت ‌رقابت با صنایع‌دستی بازار را دارد.

در اداره کل  شهرستان های استان تهران ۶۴هزار هنرجو در رشته‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش در ۲۷رشته در حال تحصیل هستند

به اشتراک بگذارید :