14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ۱۴:۳۲:۰۰
کد مطلب:  798667
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان خبر داد:
شرکت 80 مربی و دانش آموز در انتخابات مجامع سازمان دانش آموزی استان

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان از شرکت 40 مربی و 40 دانش آموز در انتخابات مجامع اعضا و مربیان سازمان دانش آموزی استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، مهدی رفیعی دهکردی پیش از ظهر امروز یکشنبه 28 بهمن ماه 97 در گفتگو با روابط عمومی، اظهار کرد: انتخابات مجامع اعضا و مربیان برای حضور آگاهانه و فعال دانش آموزان در فعالیت های تشکیلاتی برگزار می شود که زمینه انسجام گروه های پیشتازان و فرزانگان را در مدارس فراهم می آورد.

 

وی با اشاره به شرکت 40 مربی و 40 دانش آموز استان در این انتخابات، افزود: براساس ماده 13 اساسنامه سازمان دانش‌آموزی، انتخابات مجامع اعضا و مربیان در راستای توجه به اصل مهم دانش‌آموز باوری و نقش مربیان در فرآیند صحیح تصمیم ‌سازی برگزار می شود.

 

رفیعی با بیان اینکه در انتخابات مجامع اعضا و مربیان سازمان دانش آموزی 5 نفر از اعضای هیات رئیسه انتخاب می شوند، گفت: در فرایند انتخابات، 16 نفر از مربیان و 18 نفر از اعضای دانش آموزی، کاندیدا بودند که برای عضویت در هیات رئیسه با یکدیگر به رقابت پرداختند.

 

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان، خاطرنشان کرد: این هیات شامل رئیس، نایب رئیس، منشی، بازرس و پشتیبان است که در مدت 2 سال عهده دار این مسئولیت هستند.

 

وی با تاکید بر اینکه مشارکت فعال اعضاء و مربیان در اجرای فعالیت های سازمان دانش آموزی مهمترین هدف انتخابات مجامع اعضا و مربیان سازمان دانش آموزی است، تصریح کرد: بهره گیری از ظرفیت توان فکری و خلاقیت‌های اعضا و مربیان در طراحی برنامه‌ ها و انسجام‌ بخشی به فعالیت‌های سازمان دانش آموزی از دیگر اهداف برگزاری این انتخابات است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خوزستان در خصوص فرایند نظارت بر نحوه برگزاری این انتخابات، گفت: ابتدا هیات رئیسه 40 ناحیه و منطقه استان به سازمان دانش آموزی معرفی شدند سپس هیات نظارت استان به بررسی شرایط عمومی و اختصاصی اعضا و مربیان پرداخت و در پایان کاندیداهایی که صلاحیت آن ها تائید شد به عنوان نامزد انتخابات معرفی شدند.

 

وی در پایان اظهار کرد: در راستای معرفی نامزدهای انتخاباتی هر کدام از آنها ظرف مدت 3 دقیقه به معرفی خود و تشریح برنامه ها پرداختند که پس از آن انتخابات در 2 بخش اعضاء و مربیان برگزار شد.

همچنین در حاشیه این برنامه علیرضا مسرور، رئیس سازمان دانش آموزی خوزستان گفت: انتخابات در تشکیلات سازمان دانش آموزی همواره زمینه ساز افزایش مشارکت فعال مربیان و  دانش آموزان در رون تصمیم سازی است.

 

وی افزود: مربیان سازمان دانش آموزی می توانند نقش مهمی در روند جامعه پذیر کردن دانش آموزان ایفا کنند.

 

مسرور با بیان اینکه شرکت در این انتخابات سبب ایجاد فضای نشاط و فعالیت های گروهی و تشکیلاتی می شود،  گفت: مربیان تشکیلات دانش آموزی با 3 سال سابقه فعالیت و دانش آموزان پایه هشتم تا دهم متوسطه در این انتخابات شرکت کردند.

 

رئیس سازمان دانش آموزی در پایان یادآور شد: سازمان دانش آموزی خوزستان از همه ظرفیت های خود برای رشد و ارتقای شاخص های تربیتی دانش آموزان استفاده خواهد کرد.  

به اشتراک بگذارید :