3 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ۱۵:۰۵:۰۰
کد مطلب:  798547
با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان انجام پذیرفت؛
تجلیل از بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق

طی مراسمی و یا حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان و فرماندار چاراویماق از بازنشستگان آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق تجلیل بعمل آمد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی، پاشایی در این  در مراسم گفت: با وجود محدودیت منابع و مشکلات موجود در اثر تحریم ها، آموزش و پرورش استان با ارتقای شاخص های آموزشی و پرورشی در سایه تلاش و همدلی مجموعه آموزش و پرورش استان در ارزیابی ادارات کل بر اساس 36 شاخص  از سوی وزارت، همواره  در ۶ سال اخیر در بین رتبه های ۱ الی ۵ ادارات کل آموزش و پرورش کشور قرار داشته است.

مدیر کل آموزش و پرورش استان در ادامه با اشاره به نقش و اهمیت نیروی انسانی کارآمد و متعهد در پیشبرد اهداف سازمانی گفت:  علیرغم عدم وجود مجوز برای جذب نیروی انسانی خارج از سیستم آزمون، درصدد هستیم برای جبران کمبود و تامین نیرو، نیروی مورد نیاز آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق را از بین جوانان بومی شهرستان با مجوز مستقیم از وزارت حل نماییم.

صدقی هم این در مراسم گفت: رسالت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در سال ۹۷ بر دو محور حذف مدارس خشتی و همچنین کاهش و حذف کانکس بعنوان فضای آموزشی می باشد که با شروع سال ۹۸ عملیات احداث مدارس استاندارد در شهرستان چاراویماق و دیگر مناطق باقی مانده استان هم  کلید خواهد خورد.

مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان همچنین گفت : بحث خداحافظی با بخاریهای نفتی و جایگزینی بخاریهای استاندارد و هرموتیک از دیگر دغدغه های سازمان نوسازی در سال ۹۷ است.

تقویمی، فرماندار چاراویماق در این مراسم گفت : به برکت نظام جمهوری اسلامی خدمات ارزنده ای در شهرستان چاراویماق انجام پذیرفته ولی در قیاس با سایر مناطق استان، شهرستان چاراویماق از شهرستان های کم برخوردار استان می باشد و برای رسیدن به سطح سایر شهرستان ها نیاز توجه ویژه همه مسئولین استانی در تمام حوزه ها می باشد.

فرماندار چاراویماق در ادامه افزود: جذب و بکارگیری نیروهای متخصص بومی در بدنه آموزش و پرورش شهرستان چاراویماق بدلیل ایستایی و آشنایی با شرایط خاص منطقه، نویده دهنده ی افق و آینده درخشان برای آموزش و پرورش شهرستان می باشد.

اسدی، مدیر آموزش و پرورش چاراویماق گفت: از آبان ۹۶ تا آبان ۹۷ با عنایت مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان نزدیک به ۸۵۰ میلیون تومان تجهیزات جذب آموزش و پرورش شهرستان گردید که نشان از توجه  مدیران کل به شهرستان چاراویماق می باشد ولی با توجه به نواقصات و نیاز شدید شهرستان نیازمند توجه ویژه مسئولین به این شهرستان می باشد.

مدیر آموزش و پرورش چاراویماق همچنین در ادامه گفت: بالای ۷۰ دستگاه کانکس  بعنوان فضای آموزشی در روستاهای شهرستان وجود دارد که با توجه به وضعیت سردسیری منطقه نیازمند توجه مسئولین استانی جهت احداث فضای جدید آموزشی استاندارد  و حذف کانکس ها بعنوان فضای آموزشی است.

در ادامه با اهدای لوح سپاس و هدایایی توسط مدیرکل آموزش و پرورش استان از بارنشستگان آموزش و پرورش شهرستان تجلیل بعمل آمد.

دیدار و گفتگو با فرماندار شهرستان چاراویماق در محل فرمانداری و عیادت از فتح اله شریف پور، بازنشسته فرهنگی از دیگر بخش های برنامه سفر یکروزه مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی مدارس استان به شهرستان چاراویماق بود.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :