26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۴ ۰۸:۳۶:۳۵
کد مطلب:  795660
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی :
رشد 46درصدی سهم زنان در برخورداری ازکرسی های دانشگاه

عصر دیروز همایش فجر امید با حضور کمرئی مدیرکل اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات وزارت آموزش و پرورش، اولادقباد نمایند مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن همایش ولایت این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از پانا ،فریده اولادقباد نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در همایش گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت : سهم زنان در کرسی های دانشگاه قبل از انقلاب شش درصد بود وبعد از انقلاب اسلامی به بیش از ۴۶ درصد رسیده و این بر اساس دیدگاه ما نسبت به قانون اساسی است.

وی با اشاره به تلاش دشمنان این مرز و بوم برای اینکه ما نتوانیم چهل سالگی انقلابمان را جشن بگیریم، افزود: حضور پرشور مردم انقلابی در راهپیمایی روز گذشته نشان از همبستگی و انسجام ملی همه اقشار جامعه در حمایت از استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود.

اولاد قباد ،با اشاره به بودجه آموزش و پرورش درسال های گذشته ، اظهار داشت: در بودجه جدید کمیسیون تلفیق ۲۵ بند به آن اضافه کرد که یکی از اصلی ترین انها اجرای نظام رتبه بندی معلمان است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه سعی کردیم در کمیسیون تلفیق ،بودجه آموزش و پرورش را افزایش دهیم ، تصریح کرد:یکی ، موارد پیشنهادی در جهت کاهش هزینه های آموزش و پرورش ، معافیت مدارس از پرداخت قبوض آب ،برق و گاز است که به دنبال تدوین این آیین نامه هستیم و امسال در سازمان برنامه و بودجه برای سال ۹۸ لحاظ شده که بر اساس سقف الگوی مصرف اجرا شود.

رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه زنان ما بالغ بر نود درصد باسواد هستند و اکنون ما در آموزش وپرورش بیش از ۵۰۰ هزار همکار خانم داریم ، تاکید کرد: تلاش بر این بوده که عدالت جنسیتی را محقق کنیم و در بحث سهم زنان در کرسی های دانشگاه قبل از انقلاب رشد شش درصدی بود که بعد از انقلاب اسلامی به بیش از ۴۶ درصد رسیده و این بر اساس دیدگاه ما نسبت به قانون اساسی است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی ، ادامه داد: در حوزه سلامت نیز، زنان پزشک قبل از انقلاب ۵۷۸ نفر بودند که بعد از انقلاب سی هزار زن در حوزه سلامت و پزشکی فعال هستند واز سهم 9 درصدی مالیات ارزش افزوده بیست و هفت صدم درصد به ورزش زنان اختصاص یافته و این نشان دهنده این است که همه نگاه مسئولین نظام اسلامی به زنان معطوف می باشد وامام راحل نیز در این رابطه فرمود،کتاب الهی و زنان دو نقش مهم در تربیت نسل ها دارند.

اولاد قباد خاطر نشان کرد:آمار دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل همچنان بالاهست ولی باید تلاش کنیم که این آمار به صفر برسد و گزارشی که در آخرین سفر استانی داده شد، متوجه شدیم حدود ۲۴ هزار دانش آموز بازمانده از تحصیل وجود دارد.

به اشتراک بگذارید :