15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۱۲:۳۱:۰۳
کد مطلب:  792866
مدیر کل آموزش و پرورش فارس در جمع کارکنان اداره کل تاکید کرد:
لزوم تبیین دستاوردهای انقلاب بدون تعصب و با رعایت انصاف برای نسل آینده

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت: رسالت ما ارائه تلاش های انجام شده در دوران پس از انقلاب به مردم است تا روح افتخار به گذشته و امید به آینده در وجود ملت زنده نگه داشته شود و باید دستاوردهای انقلاب را بدون تعصب و با رعایت انصاف برای نسل آینده تبیین کنیم.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در جمع کارکنان اداره کل آموزش و پرورش فارس،ضمن تسلیت سالروز شهادت حضرت زهرا (س)، گفت: اقتضای جامعه ما رجعت به ارزشهای اصیل انسانی و دینی ،با الگو گرفتن از بزرگان دین همچون این بانوی بزرگ اسلام ، بویژه در اخلاق گرایی،تلاش برای تحکیم خانواده و تربیت صحیح فرزندان است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ، گفت: رسالت ما ارائه تلاش های انجام شده در این دوران به مردم است تا روح افتخار به گذشته و امید به آینده در وجود ملت زنده نگه داشته شود.

 وی بر لزوم برنامه ریزی برای آینده انقلاب تاکید کرد و گفت: در ارزیابی از انقلاب اسلامی بدون تعصب و با رعایت انصاف ، می توان این انقلاب را برای نسل آینده تبیین کرد و آینها را در این مسیر با خود همراه کرد.

نجفی گفت: فلسفه نظام تعلیم و تربیت ،تحقق عدالت آموزشی است  و وظیفه اصلی ما در آموزش و پرورش تلاش برای دستیابی به این هدف است.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس لازمه توسعه جامعه را ایجاد عدالت آموزشی دانست و گفت: ایجاد فرصت های برابر برای آموزش و پرورش فرزندان این مملکت، نشانه ایجاد عدالت آموزشی است که درشاخص پوشش تحصیلی نمود پیدا میکند.

وی به برخی از دستاوردهای چهل ساله آموزش و پرورش فارس در دوران پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: بر اساس آمار موجود، هم اکنون در استان فارس 99 و 7 دهم درصد از دانش آموزان لازم التعلیم در دوره ابتدایی تحت پوشش تحصیلی قرار دارند و در دروه متوسطه اول 96 و سه دهم درصد و در متوسطه دوم نیز نزدیک به 90 درصد پوشش تحصیلی داریم.

دکتر نجفی گفت: سرانه فضاهای آموزشی در فارس ، در دوران پیش از انقلاب برای هر دانش آموز یک و 4 دهم متر مربع بوده و هم اکنون با 5 و 8 دهم متر مربع ، رشد 4 برابری و قابل توجهی داشته ایم.

وی گفت: در حوزه دانش آموزان لازم التوجه و استثنایی با معلولیت های ویژه ،قبل از انقلاب کمتر از 9 هزار نفر تحت پوشش بوده اند و امروز بیش از 150 هزار دانش آموز استثنایی تحت پوشش آموزش و پرورش قرار دارد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس همچنین گفت: در دوره پیش دبستانی ، پیش از نقلاب 20 درصد نوآموزان تحت پوشش این دوره تحصیلی بوده اند و هم اکنون 70 درصد نوآموزان استان ، تحت آموزش های این دوره هستند که این رقم در استان فارس نزدیک به 55 هزار نوآموزش را شامل می شود.

وی گفت: فعالیت 140 مرکز شبانه روزی در آموزش و پرورش فارس و پوشش تحصیلی حدود 25 هزار دانش آموز استان در این مراکز ، رشد و گسترش سواد آموزی در بین اقشار مختلف جامعه ،افزایش فضاهای آموزشی از 2200 فضا به 7 هزار فضای آموزشی که 30 درصد آن به همت خیرین انجام شده ، تجهیز بیش از 10 هزار کلاس درس در فارس به امکانات هوشمند سازی و فناوری های نوین ، الکتورنیکی شدن بیش از 70 درصد فعالیت های آموزش و پرورش، ایجاد 54 پژوهش سرای دانش آموزی و اجرای طرح های مختلف در سطح استان در حوزه پژوهشی و  فعالیت های گسترده در حوزه آموزشی، پرورشی و تربیت بدنی ،همه نشان از تلاش های صورت گرفته در دوران چهل ساله انقلاب اسلامی در  آموزش و پرورش است.

نجفی در ادامه با بیان اینکه ، این فعالیت ها کافی نیست و باید در حوزه فرهنگ و اخلاق عمومی بیش از این تلاش کرد ، گفت: آسیب های مختلفی جامعه ما را تهدید می کند و این مشکلات ناشی از عدم توجه به آموزش و پرورش است ، چرا که خروجی آموزش و پرورش شهروندان با توانمندی و مهارت اجتماعی بالا نیست.

وی بر لزوم تحول در کارکرد مدرسه و مجموعه کارکنان واحد های آموزشی تاکید کرد و گفت: باید مدرسه ما مدرسه نشاط و زندگی باشد و لازمه آن پرهیز از توجه صِرف به بعد آموزشی و توجه به همه ابعاد وجودی دانش آموزان است.

به اشتراک بگذارید :