15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۱۰:۵۶:۴۸
کد مطلب:  792636
رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در لارستان تاکید کرد :
دستگاه تعلیم و تربیت ما به دنبال استقلال فکری و فرهنگی است

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گفت: دستگاه تعلیم و تربیت ما در سند تحول بنیادین به دنبال استقلال فکری و فرهنگی و پرهیز از وابستگی به فرهنگ و اندیشه دیگران است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر رضا مددی در دوره آموزشی با موضوع « سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش» که با حضور مدیران و معاونین مدارس سه مقطع تحصیلی لارستان  برگزار شد، گفت: یکی از شعارهای انقلاب  همواره استقلال بوده که جنبه های مختلفی از جمله استقلال اقتصادی،سیاسی ،نظامی،فرهنگی و فکری در بر دارد.

مشاور وزیر آموزش و پرورش افزود: با توجه به سخنان امام خمینی(ره)استقلال فکری و فرهنگی زیربنایی ترین بُعد استقلال است ،یعنی کشور و ملتی که استقلال فکری و فرهنگی نداشته باشند بدیهی است که سایر جنبه های استقلال را هم به طور کامل نخواهند داشت و کشور ما با توجه به داشتن پیشینه غنی فرهنگ اسلامی و ایرانی، وابستگی فکری و فرهنگی به دیگران میتواند بسیار زیان آور و مضر باشد .

وی دستگاه های فرهنگی را یکی از مهمترین راههای تامین استقلال فکری و فرهنگی دانست و تاکید کرد: امروز هر تلاشی در دنیا صورت میگرد برای وابستگی فکری و در دست گرفتن اندیشه ها از راه تعلیم و تربیت و کار فرهنگی است و دشمنان ما مثل گذشته به یورش های نظامی و تسلط فیزیکی روی نمی آورند، بلکه مهمترین استراتژی و مسیری که انتخاب کرده اند وابسته کردن فکری آدمهاست به یک فرهنگ.

رئیس ستاد اجرایی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در ادامه گفت: افتخار ما این است که دستگاه تعلیم و تربیت ما در سند تحول بنیادین به دنبال استقلال فکری و فرهنگی و پرهیز از وابستگی به فرهنگ و اندیشه دیگران است.

وی ضمن تبیین چشم انداز سند تحول بنیادین در نظام آموزش و پرورش ، گفت: این سند در بیش از یکصد برنامه تدوین شده و بناست طی پانزده سال به طور کامل اجرا شود.

گفتنی است در این دوره آموزشی ضمن خدمت که از سوی مدیریت آموزش و پرورش لارستان ، کانون بسیج فرهنگیان و دبیرخانه شورای هماهنگی و اجرای سند تحول اداره کل آموزش و پرورش فارس برنامه ریزی و اجرا شد، دکتر مددی به سوالات مدیران و معاونین مدارس در زمینه سند تحول بنیادین پاسخ داد.

به اشتراک بگذارید :