16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۸ ۰۹:۱۱:۲۳
کد مطلب:  792455
کارگروه راهبری و مدیریت سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در فارس تشکیل شد

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: سند تحول بنیادین الگو و نقشه راه آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر نوروزی چگینی در کارگروه راهبری و مدیریت سند تحول بنیادین استان گفت:سند تحول بنیادین الگو و نقشه راه  آموزش و پرورش است.

وی ضمن اشاره به ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین ،گفت:هر دستگاهی برای ارزیابی خود و بروندادی که دارد باید یک الگو و نقشه راهی داشته باشد و باید گفت سند تحول بنیادین نیز نقشه راه و الگویی است برای آموزش و پرورش تا بتواند خودش و بروندادی که دارد را مورد ارزیابی دقیق و کارشناسانه قرار دهد.

معاون سواد آموزی آموزش و پرورش فارس گفت: تلاش بر این است تا با عملیاتی شدن ساحت های ششگانه سند تحول بنیادین از توجه تک بعدی به تعلیم و تربیت پرهیز شود ،زیرا قبل این سند تربیت در آموزش و پرورش یک تربیت تک بعدی با تاکید بر محفوظات بود.

نوروزی افزود: اما در سند تحول بنیادین بحث حیاة طیبة مطرح است و برنامه های تعلیم و تربیت باید با توجه به این مقوله مهم تدوین و عملیاتی شود و نباید بین تئوری و نظر و عمل فاصله و تفاوت باشد، زیرا بعضاً شاهد هستیم که در یک مورد تئوری و نظر یک چیز است  اما در مرحله عمل ،چیز دیگری انجام و اتفاق می افتد.

خاطر نشان می شود در سند تحول بنیادین شش زیر نظام به عنوان مسیر اجرایی سند تحول بنیادین تعریف شده است که عبارتند از: برنامه درس ملی فضا،تجهیزات و فناوری تربیت معلم و نیروی انسانی تأمین و تخصیص منابع مالی پژوهش و ارزشیابی راهبری و مدیریت.

هم اکنون درآموزش و پرورش فارس در راستای اجرایی شدن و تولید برش استانی این برنامه ها ، 6کارگروه به ریاست یکی از اعضای شورای معاونین و با هدف انتخاب و بومی سازی برنامه های مصوب شورای عالی آموزش و پرورش تشکیل شده است.

به اشتراک بگذارید :