28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۷ ۰۸:۳۷:۲۶
کد مطلب:  791281
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در ناحیه 1 ری:
حل مشکلات آموزش و پرورش نیازمند عزم ملی است

همایش راسخون با حضور مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای تهران در کانون سمیه ناحیه یک ری برگزارشد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،به نقل از ناحیه 1 ری محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به گستردگی مشکلات آموزش و پرورش گفت: توان آموزش و پرورش برای حل مشکلات این وزارتخانه کافی نیست و نیازمند یک عزم ملی است.

وی ضمن تبریک چهلمین فجر پیروزی انقلاب اسلامی با اشاره به حسن‌نیات و تجربیاتی که کشور طی این چهل سال با آن‌ها مواجه بوده است،اظهارداشت: با مرور کوتاهی می‌توان به مواهبی که به جهت پیروزی انقلاب نصیب مردم شده و همچنین مشکلاتی که به‌واسطه برخی کم‌کاری‌ها در کشور ایجاد شده نگاهی منصفانه و در عین حال نقادانه داشت و در جهت اصلاح امور تلاش کرد.

صیدلو با اشاره به این‌که هر فردی و هر نهادی می‌تواند عملکرد خود را به بوته نقد بگذارد، تاکید کرد: مردم به‌خاطر عملکرد مسئولین قضاوت می‌کنند و همین دلیل محکمی بر نقد این عملکردهاست.

مدیر کل اداره آموزش و پرورش شهرستانهای تهران ،با تاکید برتمایل مقام عالی وزارت در جهت فراهم آوردن محیطی هدفمند در مدارس با تفویض اختیارات بیشتر به مدیران تصریح کرد: پرداختن به مسائل و مشکلاتی که آموزش و پرورش را از هدف اصلی خود دور کند به هیچ وجه جایز نیست.

این مقام مسئول ، با اشاره به تعدد بخشنامه‌های ارسالی به مدارس که گاهی مانع متمرکز شدن توان اجرایی برای حل مشکلات موجود در مدرسه می‌شود، تاکید کرد: باید با در نظر گرفتن شرایط بومی هر منطقه قوانین به گونه ای وضع شود که اولویتهای مدرسه با تشخیص مدیر مدرسه طبقه‌ بندی شود.

صیدلو در پایان با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش متعلق به همه جامعه است، خاطرنشان کرد:همه خانواده‌ها به جهت فرزندان خود به نحوی با آموزش و پرورش مرتبط هستند و اراده ملی برای حل مشکلات این نهاد بزرگ لازم است.

 

 

به اشتراک بگذارید :