28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۶ ۱۶:۰۲:۳۲
کد مطلب:  791007
مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در شهریار:
توسعه سامانه های الکترونیکی و توانمند سازی کارکنان از اولویت های چابک سازی اداری

گردهمایی رؤسای امور اداری و تشکیلات مناطق 21 گانه شهرستانهای استان تهران با حضور مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید منتظری شهرستان شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، یار محمد حسین بر مدیر کل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش  در این نشست گفت: چابکسازی و توانمند سازی کارکنان به منظور بهره مندی بیشتر از سرمایه انسانی از سیاستهای اصلی مدیریت منابع انسانی وزارت آموزش و پرورش  است .

وی  با اشاره به  به توفیقات به دست آمده در توسعه دولت الکترونیک تاکید کرد: پیشبرد فعالیت های اداری و اجرایی   وزارت آموزش و پرورش  انسان،محور بوده و ایجاد و توسعه سامانه های الکترونیکی کاربردی در اولویتهای کار چابک سازی اداری  است .

مدیرکل امور اداری  و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه  براساس تدابیر اتخاذ شده علاوه بر توسعه فرایندهای اداری الکترونیکی برای بهبود کیفیت در عملکرد استانها در بخشی از فعالیت های کاری حوزه ستاد تمرکز زدایی صورت گرفته است، تصریح کرد: فعالیتهایی که قابلیت تفویض به استانها را دارد، واگذار خواهد شد .

این مقام مسئول ادامه داد: نحوه عملکرد فعالیت های تفویض شده به صورت مستمر و دقیق، کنترل و مورد نظارت قرار خواهد گرفت و  انتظار می رود استانها نیز ضمن الگوسازی، بخشی از کارهای خود را با هدف ارائه خدمات بهتر،  به مناطق و نواحی واگذار نمایند.

حسین بر  در ادامه با اشاره  به کمبود نیروی انسانی متخصص در واحدهای آموزشی استانهای کشور اظهار داشت: در تلاش هستیم با اخذ ردیف استخدامی از طریق پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان و برگزاری آزمون استخدامی، نیروی انسانی مورد نیاز خود را تأمین نمائیم.

مدیرکل امور اداری  و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان  کرد: با توجه به هماهنگی بعمل آمده در اجرای ساختار جدید وزارت آموزش و پرورش با استفاده از بهترین روشها، ضمن ادغام فعالیت های موازی، تمرکز زدایی و تفویض اختیار ، بدون هیچ گونه آسیبی صورت می پذیرد.

 

 

به اشتراک بگذارید :