9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۱۲:۳۷:۰۰
کد مطلب:  RzXFE598
در شهرستان آباده انجام شد:
میزبانی بیش از 400 دانش آموزان قرآنی شمال فارس

شهرستان آباده ،میزبان بیش از 400 تن از دانش آموزان قرآنی شمال فارس شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس و به نقل از  شهرستان آباده ، مرحله مقدماتی استانی سی وهفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز  شمال فارس  ،با حضور بیش از 400 دانش اموز دختر و پسر قرآنی  و به میزبانی آموزش وپرورش آباده برگزار شد.

در این مسابقات که در روزهای 19 و 20 اسفند ماه جاری برگزار شد،  647 تن از دانش آموزان منتخب مرحله شهرستان،  داوران ،مربیان ،سرپرستان و عوامل اجرایی از  شهرستان های  اقلید، خرم بید ، آباده  و منطقه سده  حضور داشتند.

مراسم استقبال این مسابقات ،  ، امام جمعه ، فرماندار ، مدیرآموزش وپرورش ، معاونان و پرسنل اداری و روسای ادارات ونهادها وارگان   و جمع کثیری از  دانش آموزان شهرستان آباده ، با شکوه خاصی برگزار شد .

در روز نخستین این مسابقات ،دانش آموزان پسر دوره  متوسطه اول و دوم ، در رشته های قرائت ،ترتیل ،حفظ ،تفسیر، نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه ،اذان ،مداحی ،احکام وانشای نماز با هم به رقابت پرداختند.

بنا بر این گزارش ،در بخش پسران این دوره از مسابقات، از شهرستان آباده63  دانش آموز ، از اقلید61  ،خرم بید57 و سده 40 دانش اموز قرآنی و  در مجموع با حضور داوران ،سرپرستان ،مربیان وعوامل اجرایی 339 تن  حضور داشتند.

در دومین روز این مسابقات ،دانش آموزان دختربرگزیده دوره اول ودوم متوسطه  شهرستان های یاد شده  ، در رشته های قرئت ،حفظ ،ترتیل ،تفسیر ،نهج البلاغه ،صحیفه سجادیه ،احکام ،انشای نماز با هم به رقابت پرداختند.

در این روز نیز از شهرستان آباده 54 تن ، اقلید 50  تن، خرم بید54 تن ومنطقه سده 47 تن و همچنین 103 تن از  داوران ،مربیان ،سرپرستان وعوامل اجرایی ،در مجموع 308  تن حضور داشتند که مورد استقبال مسوولین استانی و شهرستانی قرار گرفتند.

گفتنی است این مسابقات در 12  حوزه شفاهی و 5 حوزه کتبی  در محل دارالقرآن نور شهرستان  آباده  و سالن دبیرستان سعدی این شهر برگزار شد. 

به اشتراک بگذارید :