13 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ ۱۶:۰۵:۰۰
کد مطلب:  790065
دیدار دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسون ایسسکو با رئیس موسسه جامعة المصطفی العالمیة

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسون ایسسکو در سفر یک روزه خود به شهر مقدس قم با حجت الاسلام علی عباسی رئیس جامعة المصطفی العالمیة دیدار و گفتگو نمود.

دیدار دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسون ایسسکو  با رئیس جامعه المصطفی العالمیه

دکتر غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و دبیرکل کمیسون ایسسکو  در سفر یک روزه خود به شهر مقدس قم با حجت الاسلام علی عباسی رئیس جامعة المصطفی العالمیة دیدار و گفتگو نمود.

 

در ابتدای این دیدار قائم مقام وزیر در امور بین الملل ضمن بیان اهداف و عملکرد مرکز امور بین الملل و مدارس ایران در خارج از کشور به عنوان یک پایگاه ارزشمند در پیشبرد اهداف فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران در سایه دیپلماسی آموزشی تاکید نمودند. کریمی در ادامه بر نقش و جایگاه جامعة المصطفی العالمیة در گسترش ارمانهای انقلاب اسلامی و نظام مقدس جمهوری اسلامی در کشورهای دیگر آمادگی کمیسیون ملی ایسسکو را خود جهت همکاری و اجرای فعالیت های مشترک با این موسسه اعلام نمود.

در ادامه این دیدار حجت الاسلام علی عباسی رئیس جامعة المصطفی العالمیة ضمن تشکراز اقدامات و فعالیت های انجام شده در مدارس خارج از کشور و و ضرورت توسعه این مدارس از تدوین نظام آموزش بین الملل جمهوری اسلامی ایران استقبال نمود وبر ضرورت تدوین و عملیاتی نمودن این نظام آموزشی و به زبان های عربی و انگیسی نیز تاکید نمود.

رئیس جامعه المصطفی العالمیه  از گسترش تعاملات و ارتباطات با کمیسیون ملی ایسسکو در جمهوری اسلامی ایران استقبال گفت: از سازمانها و مجامع بین المللی می توان به عنوان ابزاری برای هنجارسازی در محیط های بین المللی استفاده نمود لذا جمهوری اسلامی می تواند از سازمان ایسسکو که در سطح کشورهای اسلامی فعال می باشد جهت تدوین رویه های مشترک استفاده نماید.

در پایان با توافق طرفین مقرر گردید تا کمیته ای جهت بررسی نحوه همکاری های مشترک بین ایسسکو و جامعه المصطفی العالمیه  تشکیل گردد و  کمیته مقدمات لازم را جهت امضاء یادداشت تفاهم مشترک فراهم نمیاد و در راستای این یادداشت تفاهم همایش ها و کارگاه های مشترکی برگزار گردد.

جامعة المصطفی العالمیة نهادی علمی و بین المللی با هویت حوزه ای است که با هدف گسترش علوم اسلامی، انسانی و اجتماعی، با رویکرد آموزشی، پژوهشی و تربیتی، اهتمام دارد که انبوهی از داوطلبان را از سراسر گیتی تحت پوشش قرار دهد و فرصت کم نظیری برای تشنگان زلال معارف اسلامی و هدایت قرآنی در سراسر جهان فراهم آورد تا ضمن تربیت مجتهدان، عالمان و متخصصان پارسا و متعهد، به تبیین، تولید و تعمیق تفکرات و اندیشه های اسلامی و نشر و ترویج اسلام ناب محمدی همت گمارد. این نهاد علمی بین المللی بیش از 50000 دانش پژوه مرد و زن را از 122 ملیت، تحت تعلیم و تربیت خود داشته که تاکنون، بیش از 25000 نفر از آنان دانش آموخته شده اند.

 

به اشتراک بگذارید :