10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ ۰۹:۴۸:۵۶
کد مطلب:  789493
در سومین روز از دهه مبارک فجر:
با حضور قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل بهره برداری از چند پروژه آموزشی در شهرستان زرند کرمان انجام شد

در سومین روز از دهه مبارک فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با حضور قائم مقام وزیر آموزش پرورش در امور بین الملل و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان استانی چهار پروژه های آموزشی به بهره برداری رسید.

طی مراسمی در سومین روز از دهه مبارک فجر و با حضور قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان دبستان دخترانه 12 کلاسه " سلمان فارسی " ویژه اتباع خارجی در شهرستان زرند افتتاح شد.

روز یکشنبه ۱۴ بهمن ماه ۹۷ با حضور غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، حمید شمس الدینی مدیرکل دفتر امور اتباع خارجی استانداری کرمان، صالح صبح نماینده کمیساریای سازمان ملل متحد در امور پناهندگان استان کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی دبستان ۱۲ کلاسه دخترانه " سلمان فارسی " ویژه اتباع خارجی در شهرستان زرند افتتاح شد.

در این مراسم غلامرضا کریمی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی علیرغم تمامی دشمنی ها و کارشکنی های دشمنان و استکبار جهانی امروز با اقتدار و قدرت بیشتر چهل سالگی خود رو جشن می گیرد، افزود: بیش از ۵۰۰ هزار دانش آموز پناهنده خارجی در بالغ بر ۲۷ هزار مدرسه کشور در حال تحصیل می باشند.

وی بیان کرد: براساس دستورات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) و سیاست های کلان آموزشی ثبت نام تمامی کودکان لازم التعلیم در مدارس ضروری است و نباید هیچ کودکی از تحصیل باز بماند.

کریمی اظهارداشت: این روزها روزهای بسیار خاطره انگیزی برای مردم ایران است زیرا چهل سال پیش در چنین ایامی راهپیمایی های گسترده در اقصی نقاط کشور راه افتاد و نهایت منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل، تصریح کرد: با توجه به فشارها، تهدیدها و تحریم هایی که در عرصه بین المللی علیه ایران وجود دارد به لطف الهی دوباره در روز بیست و دوم بهمن مردم ایران به خیابان ها خواهند آمد و حمایتشان را از نظام جمهوری اسلامی اعلام خواهند کرد.

گفتنی است این دبستان ۱۲ کلاسه با اعتباری بالغ بر ۱۲میلیارد ریال از محل اعتبارات کمیساریای وزارت امورخارجه و اعتبارات ملی و استانی در مساحتی بالغ بر ۲هزار مترمربع و زیربنای بالغ بر ۱۰۰۰متر مربع احداث شده است.

شایان ذکر است با  حضور دکتر کریمی قائم ‌مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور در دیار کریمان، طی مراسمی با حضور احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی زنگ انقلاب نیز در دبستان دخترانه سلمان فارسی شهرستان زرند نواخته شد.

افتتاح دبستان دخترانه ۱۶ کلاسه غیردولتی " باب الحوائج " شهرستان زرند در زمینی به مساحت ۱۰۳۱مترمربع و زیربنای ۷۳۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۸ میلیارد ریال با ظرفیت پذیرش ۱۴۸ دانش آموز دختر دوره اول و دوم ابتدایی با حضور قائم‌مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل، از دیگر برنامه های مهم این سفر یک روزه بود.

افتتاح زمین چمن مصنوعی مدرسه غیردولتی کمیل شهرستان زرند نیز از دیگر پروژه هایی بود که به مناسبت سفر قائم ‌مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل و رئیس مرکز امور بین الملل و مدارس خارج از کشور  به کرمان از بهره برداری از آن آغاز گردید.  

گفتنی است این زمین چمن مصنوعی با زیربنای ۲۰۰مترمربع و اعتباری بالغ بر یک میلیاردو ۸۰۰ میلیون ریال توسط بخش غیردولتی در مدرسه غیردولتی کمیل شهرستان زرند احداث شده است.

کلنگ احداث نمازخانه " شهید محمد محمدی " نیز به عنوان آخرین برنامه سفر دکتر کریمی در دبستان دخترانه ۱۷ شهریور در شهرستان زرند به زمین زده شد. گفتنی است این نمازخانه قرار است در دبستان ۱۷ شهریور شهرستان زرند در زمینی به مساحت ۱۸۰ متر مربع با مشارکت خانواده شهید محمد محمدی احداث شود.

به اشتراک بگذارید :