27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۵ ۰۸:۲۹:۵۸
کد مطلب:  789297
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
مدرسه سبز نماد توسعه پایدار

صبح امروزمعاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از تشکیل جلسه در راستای سند ملی حفظ محیط زیست در دفتر معاون توسعه مدیریت با حضور نمایندگان محیط زیست خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،یوسف بهارلو معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در این باره گفت:هر اقدامی در جهت حفاظت از محیط زیست بدون توجه به آموزش، موقتی و مقطعی است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ سازی در بخش محیط زیست، یکی از ارکان اساسی در حفاظت از محیط زیست است، تاکید کرد: همانطور که ساختن هر بنایی هر چند عظیم بدون وجود پایه های محکم دوام نخواهد آورد، کار فرهنگی نیز بدون آموزش و فرهنگ سازی لازم  از ثبات برقرار نخواهد بود.

 بهارلو  با تأکید بر این که تغییر مثبت در جامعه  از آموزش و پرورش شروع می شود ،تصریح کرد: ساختن ریشه های فرهنگی درمدرسه و از  پایه ای ترین بستر آموزشی ضروری است.

معاون توسعه و مدیریت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران بر فرهنگ سازی در بخش محیط زیست تأکید کرد و افزود : مدرسه سبز، نماد توسعه پایدار است و با گذشت زمان و محوریت یافتن مسائل زیست محیطی در سطح ملی، یکی از شاخص های اساسی کشور در حفاظت از محیط زیست، سیاستگذاری در راستای آموزش به عنوان بعد سوم توسعه پایدار است.       

بهارلو  هدف والای طرح مدرسه سبز را ساختن الگوی صحیح فرهنگی و رفتاری زیست محیطی دانست و خاطرنشان کرد:  با وجود اینکه که فرهنگ سازی فرایندی زمان بر است،  بدیهی است نتیجه آن به نهاینه شدن فرهنگ زیست محیطی، پایداری توسعه و حفاظت از محیط زیست منجر خواهد شد.

گفتنی است، طرح آموزش محیط زیست در مدارس شهرستان های استان تهران ، طرحی جامع برای دانش آموزان همه مقاطع ، با در نظر گرفتن مجموعه ای از فاکتورهای موثر در محیط زیست شهری اعم از آلودگی هوا، منابع آب، مدیریت پسماند و انرژی به ساختن بنیانی مستحکم برای بنای محیط زیست در کشورمان می پردازد.

 

 

به اشتراک بگذارید :