15 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۱۵:۱۰:۴۹
کد مطلب:  787715
مدیرکل آموزش و پرورش فارس در جمع نمایندگان مجلس دانش‌آموزی فارس تاکید کرد:
سند تحول بنیادین باید به مطالبه اولیا و دانش آموزان تبدیل شود

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : سند تحول بنیادین باید به مطالبه اولیا و دانش آموزان تبدیل شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی‌عسکر نجفی در جمع نمایندگان نهمین دوره مجلس دانش‌آموزی فارس،از پرداختن به سند تحول بنیادین توسط این نمایندگان در مدارس را اقدامی خوبی یاد گرد و گفت: آموزش و پرورش باید به کمک شما نمایندگان راه خود را پیدا کند و شما باید سند تحول بنیادین را به مطالبه همه دانش‌آموزان تبدیل کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه"ساحتهای 6 گانه تربیتی سند تحول بنیادین باید مطالبه اولیا و دانش آموزان شود" افزود : دانش آموزی که با ۶ ساحت وجودی خود که در این سند ذکر شده آشنا شود ، یاریگر مربیان خود در رشد و پرورش تمام ساحتی باشد و رشد تمام ابعاد وجودی خود را از معلم و مدیر خود بخواهد.

وی با اشاره به جسارت و جراتی که در بین نمایندگان مجلس دانش‌آموزی است گفت: مشارکت شما به عنوان نمایندگان 800 هزار دانش آموز در استان فرصت مغتنمی است که پایه های حضور اجتماعی شما را در آینده تقویت می کند.

نجفی دانش‌آموزان را رکن اصلی آموزش و پرورش برشمرد و افزود: در دنیای توسعه یافته کنونی ایده‌ها و طرح‌ها هستند که خرید و فروش میشوند و نه محصولات و من به عنوان یک انسان تحول‌گرا از ایده های نو و جدید حمایت میکنم و نباید فراموش کنیم که امروز عصر تخیل و ایده است.

وی ضمن تقدیر از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی در اجرای طرح‌های ناب از جمله طرح برگزاری کارگاه هوش مالی برای دانش‌آموزان ابتدایی، طرح صندوق سنا برای جمع آوری طرحها و ایده‌های دانش‌آموزی ، گفت: امروز ایده های شما جوانان قیمتی است و از شما میخواهم به سایر دانش آموزان نیز در بازکردن بال اندیشه‌هایشان و رشد افق فکری آنها کمک کنید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس افزود: زیبایی حضور شما نمایندگان و مجلس دانش‌آموزی این است که در کنار آموزش به بحث مهارت‌افزایی نیز می‌پردازید و این مهارت اجتماعی را که امروز شما به واسطه حضور در این فضا کسب کرده‌اید ارزشمند است.

وی اظهار داشت: رشد آسیب های اجتماعی موجود در میان جوانان و نوجوانان همه ناشی از نداشتن مهارت‌های زندگی است که اگر بتوانیم مهارت‌افزایی و توانمندی را در آنان افزایش دهیم قطعا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی و بالندگی در جامعه هستیم.

نجفی درپایان از نمایندگان مجلس دانش‌آموزی خواست تا نسبت به رسالت بزرگ خود در حفظ آرمان‌ها و اهداف انقلاب تلاش کنند و افتخار به گذشته و امید به آینده سایر دانش‌آموزان را نسبت به انقلاب و دستاوردهای آن آگاه کنند.

نمایندگان نهمین دوره مجلس دانشآموزی فارس نیز در این دیدار ضمن ارائه گزارش عملکرد دوماهه خود به تشریح برخی از برنامه های عملیاتی خود پرداختند.

برگزاری کارگاههای آموزشی در خصوص سند تحول بنیادین در مناطق و مدارس مختلف استان، راه اندازی صندوق سنا با عنوان نظر و ایده در ۷۵ مدرسه منطقه درودزن، اجرای طرح مغزهای متفکر لارستان در زمینه شناسایی استعدادهای منطقه و مدارس، ایجاد کارگاه تولید تغذیه سالم در لارستان و کارگاه آموزشی بهره‌مندی از هوش مالی ویژه دانش‌آموزان از جمله طرح‌های اجرا شده در فارس به همت و تلاش نمایندگان مجلس دانش‌آموزی است.

به اشتراک بگذارید :