16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۱۴:۲۳:۴۰
کد مطلب:  787607
استاندار فارس در مراسم استانی زنگ انقلاب در مدارس استان تاکید کرد:
مسیر توسعه کشور از آموزش و پرورش می گذرد

استاندار فارس گفت: کشورهایی که امروز به عنوان کشورهای توسعه‌یافته در دنیا شناخته شده‌اند از مسیر آموزش و پرورش گذشته‌اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر عنایت اله رحیمی در آیین نواختن زنگ  40 سالگی انقلاب اسلامی در دبیرستان دخترانه شاهد 16 امام خامنه ای ناحیه 4 شیراز، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و تبریک به مناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی، گفت: امروز یادآور خاطرات شیرین گذشته است که با دلاورمردی‌های مردمی انقلابی به اینجا رسیده است.

استاندار فارس ادامه داد: کشورهایی که امروز به عنوان کشورهای توسعه‌یافته در دنیا شناخته شده‌اند از مسیر آموزش و پرورش گذشته‌اند.

وی افزود: کشوهای توسعه‌یافته بر سرمایه گذاری در آموزش و پرورش هزینه کرده‌اند و آموزش مهارت‌های زندگی به دانش‌آموزان را سرلوحه و اولویت خود قرار داده‌اند، چرا که یقین دارند هزینه در آموزش و پرورش خروجی آن مستقیم وارد جامعه می‌شود.

رحیمی اظهار داشت: یقین داریم که اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش میتواند با تعیین نقش‌های خاص برای معلمان و دانش‌آموزان در ایجاد جامعه‌‌ای ایده‌آل و توسعه یافته با شهروندانی قانونمدار،نوع دوست مسوولیت پذیر و توانمند، کمک کند.

استاندار فارس اظهار داشت: افتخار میکنیم که امروز همه مدیران ما در کشور خود را خدوم ملت میدانند و برای خدمت رسانی به جوانان مصمم هستند وهمه مسوولان از سطوح خرد تا کلان امیدشان به شما آینده‌سازان مملکت است و به وجود شما افتخار می‌کنند.

در این مراسم همزمان با سراسر کشور زنگ انقلاب توسط استاندار و مدیرکل آموزش و پرورش فارس و سایر مسوولان استان نواخته شد.

به اشتراک بگذارید :