16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۱۴:۰۲:۵۱
کد مطلب:  787516
در آستانه 40 سالگی انقلاب اسلامی انجام شد :
طنین زنگ انقلاب اسلامی در 8 هزار مدرسه فارس / زنگ استانی در دبیرستان شاهد16 ناحیه چهار شیراز نواخته شد

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت : آموزش و پرورش با سند تحول بنیادین که بر گرفته از فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی است راه خود را برای اسلامی شدن کامل آموزش و پرورش گشوده است و در دهه پنجم انقلاب اسلامی 860 هزار دانش آموز فارس در کنار 13 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته ،عزم خود را برای تداوم افتخارات انقلاب اسلامی جزم کرده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در آیین نواختن زنگ  40 سالگی انقلاب اسلامی در دبیرستان دخترانه شاهد 16 امام خامنه ای ناحیه 4 شیراز، گفت : امروز در دهه پنجم انقلاب اسلامی 860 هزار دانش آموز فارس در کنار 13 هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته ،عزم خود را برای تداوم افتخارات  انقلاب اسلامی جزم کرده اند.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به نامگذاری امسال به نام " افتخار به گذشته و امید به آینده " گفت :  دشمنان ما تلاش کردند 40 سال مجاهدت ها ، ایستادگی های مردم را کمرنگ کنند و نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناکارآمد جلوه دهند اما ما وظیفه داریم در برابر این سنگ اندازی ها و شیطنت دشمنان دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی  را تبیین کنیم.

وی با اشاره به اقداماتی که بعد از انقلاب در آموزش و پرورش انجام شده گفت : در بحث  عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی امروز 99 وشش دهم درصد از دانش آموزان استان در مقطع ابتدایی تحت پوشش تحصیلی هستند  و در متوسطه اول 96 و سه دهم درصد ،  که نسبت به میانگین کشوری در هر  سه  مقطع ابتدایی ، متوسطه اول و متوسطه دوم با 85 درصد پوشش تحصیلی  ، جایگاه خوبی داریم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اقداماتی که در بحث سوادآموزی صورت گرفته اظهار داشت : در این بخش نسبت به قبل از انقلاب اسلامی در شاخص های مختلف شامل جمعیت 40 سال به بالا ، 10 تا 49 سال ، بانوان ، روستائیان و عشایر به طور میانگین 50 درصد رشد داشتیم .

نجفی از تحقق عدالت آموزشی و گسترش مراکز شبانه روزی به عنوان یک شاخص مهم در بحث عدالت آموزشی، گفت :  مراکز شبانه روزی ما نسبت به قبل از انقلاب اسلامی 5 برابررشد داشته است به طوری که امروز 140 واحد آموزشی شبانه روزی را در اختیار داریم که 22 هزار دانش آموز در این واحدها مشغول به تحصیل هستند .

وی با اشاره به شاخص های جدید هوشمند سازی مدارس که بحث به روز و مهمی است گفت : امروز بیش از 10 هزار کلاس درس هوشمند داریم .

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اقدامات خوبی که در حوزه پژوهشی  به عنوان یک حوزه جدید در کشور انجام شده، گفت: امروز شاهد 55 پژوهشسرای دانش آموزی و یک پژوهشکده معلم نمونه در سطح کشور هستیم  و با انجام 6 هزار اقدام پژوهی سالانه توسط معلمین ما در کشور از شاخص رشد بسیار خوبی برخورداریم .

نجفی در خصوص فعالیتهای تشکل های دانش آموزی نیز گفت: در زمینه تشکل های دانش آموزی 4 تشکل انجمن  اسلامی، بسیج دانش آموزی، هلال احمر و سازمان های دانش آموزی در مدارس فعال هستند که تلاش می کنیم با برگزاری جلسات ماهانه از ظرفیت های این تشکل ها  برای کیفیت بخشی به فعالیت های درون مدرسه ای کمک بگیریم.  

وی  با اشاره به اینکه در زمینه شاخص مشارکت و حضور مردم در آموزش و پرورش بعد از انقلاب اسلامی رشد چشم گیری داشته ایم  گفت : در استان فارس نزدیک به 15 درصد مدارس غیر دولتی هستند و از 860 هزار دانش آموز ما  140 هزار نفر در مدارس غیر دولتی درس می خوانند  .

مقام عالی آموزش و پرورش فارس گفت :  در زمینه احداث فضاهای آموزشی بعد از انقلاب اسلامی با رشد 5 برابری مواجه بوده ایم که بخش عمده ایی از این مشارکت را مردم داشته اند در این راستا  خیرین نیکوکاری به کمک آموزش و پرورش آمده اند وتوانسته اند  مدارس خوبی را برای دانش آموزان ما بسازند.

وی با اشاره به اینکه  امروز آموزش و پرورش با سند تحول بنیادین که بر گرفته از فلسفه تعلیم و تربیت اسلامی است راه خود را برای اسلامی شدن کامل آموزش و پرورش گشوده است گفت :  امیدواریم ان شاءاله با اجرای سند تحول بنیادین بتوانیم در زمینه آموزش مهارت های زندگی به دانش آموزانمان و نسل توانمند در مقابله با آسیب های اجتماعی توفیق حاصل کنیم .

نجفی در پایان خطاب به دانش آموزان و فرهنگیان گفت :  وعده ی همه ما راهپیمایی 22 بهمن ماه که ان شاءاله همه با هم در صفوف به هم فشرده برای تجدید میثاق و بیعت با امام عزیزمان گرد هم جمع می شویم و یکبار دیگر در تحقق آرمان های انقلاب اسلامی با همدیگر پیمان می  بندیم .

الله یار رضایی، رئیس آموزش و پرورش ناحیه 4 شیراز نیز در ابتدای این جلسه ،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی بویژه شهدا دانش آموزان و فرهنگی  ، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند  اسلامی را به همه دانش آموزان و مهمانان تبریک گفت.

به اشتراک بگذارید :