28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۰۹:۱۹:۳۰
کد مطلب:  786879
آیین گشایش کانون فرهنگی، تربیتی دانش‌آموزی امام خمینی (ره) در حرم مطهر امام راحل

با حضور تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) و مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، کانون فرهنگی، تربیتی دانش‌آموزی امام خمینی (ره) در جوار مرقد مطهر افتتاح شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، به نقل از پانا در این مراسم که همزمان با نزدیک شدن ایام دهه فجر و در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در حرم مطهر امام راحل برگزار شد، آیت الله سید حسن خمینی تولیت آستان حضرت امام خمینی (ره) با خرسندی از ساخت این مجموعه و همکاری آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران در اجرای برنامه ‌های متعدد فرهنگی هنری و قرآنی، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک از این مجموعه با قابلیت‌های متعددی که دارد به بهترین نحو استفاده خواهد شد.

وی با اشاره به فرایند فعالیت‌های قرآن محور، اظهار داشت: باید قرآن در زندگی همگان نقش محوری داشته باشد و عمل به مفاهیم و دستورات الهی سرلوحه رفتارهای اجتماعی و اخلاق فردی باشد و این مجموعه که دارای دارالقرآن نیز هست باید از تمام ظرفیتش برای رشد و تعالی فرهنگ قرآنی در جامعه استفاده کرد.

در ادامه این مراسم محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران، حضور دانش‌آموزان در فضاهای خارج از مدرسه توأم با شور نشاط را از دلایل مهم ایجاد حس خوب و مثبت در میان ایشان دانست و افزود: باید تلاش کنیم در اینچنین فضاهایی که در اختیار داریم از همکاران خلاق و با انگیزه و خوشفکر بهره‌مند شویم تا بتوانیم این طراوت و ایجاد انگیزه را در نسل‌های آینده بپرورانیم.

صیدلو همکاری آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و آستان مطهر حضرت امام را نقطه عطفی برای همکاری‌های فرهنگی و تربیتی برای دانش‌آموزان دانست .

کانون فرهنگی، تربیتی دانش‌آموزی امام خمینی (ره) در ضلع غربی حرم مطهر و در چهار طبقه احداث شده است که در فاز نخست سالن همایش‌ها در طبقه زیرین و دارالقرآن آن در طبقه همکف به بهره‌برداری رسیده و در آینده نزدیک فاز بعدی نیز افتتاح خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :