26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۳ ۰۹:۰۳:۱۷
کد مطلب:  786862
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران :
رفع مشکلات نیازمند بازنگری در تصمیمات و یافتن راه حل است

اولین نشست هم اندیشی هیات اندیشه ورز معاونین توسعه مدیریت و پشتیبانی شهرستانهای استان تهران با حضورعلی اللهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پروش، محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی این اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، محمد صیدلو محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران گفت: محرومیت‌هایی که در شهرستان‌های تهران برای مردم و دانش‌آموزان وجود دارد با محروم‌ترین استان‌ها قابل مقایسه است و باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه فضای آموزش و پرورش نیازمند تغییر و اصلاح است، تاکید کرد: حل مشکلات و مقابله با این شرایط نیازمند بازنگری و یافتن راه‌حل است و باید در چهلمین سالگرد جمهوری اسلامی با ارزیابی عملکرد گذشته، برای بهبود شرایط و اصلاح نقاط ضعف تلاش کنیم.

صیدلو با تاکید بر این که در آموزش و پرورش شایسته است تصمیماتی اتخاذ شود که مبتنی بر پژوهش و مبانی علمی باشد ، تصریح کرد: عبور از موانع و محدودیت‌ها مستلزم این است که نقاط قوت و مثبت را تقویت کنیم و از تمامی ظرفیت ها بهره ببریم .

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اندیشه ورزی با مشارکت صورت می‌گیرد ، اظهار داشت: مشارکت امری است که به مواردی نظیر آمادگی تغییر اندیشه، مشاوره با کسانی که اطلاعات  و تخصص کافی داشته باشند و در نهایت خیرخواهی شخص مشاوره دهنده بستگی دارد تا اتفاق مثبتی در آن شکل گیرد.

 مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران با اشاره به اینکه باید فاصله میان سطوح مدیریت در آموزش و پرورش کمتر شود و باید‌ها و نبایدهای طراحی شده از ستاد باید منطبق بر واقعیت‌های مدرسه باشد، تاکید کرد: این فرایند به معنای اندیشه ورزی و دریافت اطلاعات و نظرات مخاطبین سطوح پایین‌تر است و چه بسا ما باید با اندیشه‌ ورزی، خلأ موارد مذکور را در خصوص مسائل آموزش و پرورش بدین‌گونه جبران نماییم.

صیدلو تشکیل هیات اندیشه ‌ورز در حوزه پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران را مثبت ارزیابی کرد و افزود:  در سایر حوزه‌ها نیز باید شاهد این امر باشیم، چرا که فاصله میان سطوح مختلف مدیریت گاهاً منجر به اتخاذ تصمیماتی می‌شود که منطبق بر واقیعت آموزش و پرورش نیست و این واقعیت‌ها را از بین می‌برد.

به اشتراک بگذارید :