22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۰۹:۰۰:۲۴
کد مطلب:  dIahFLXc
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران عنوان کرد
تحصیل بیش از 43 درصد دانش‎آموزان مازندرانی در رشته‌های فنی و حرفه‎ای

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در همایش هدایت تحصیلی در شهرستان گلوگاه گفت: مازندران در زمینه هدایت تحصیلی پیش‎گام بوده و در حال حاضر، بیش از 43 درصد دانش‎آموزان در رشته‌های فنی و حرفه‎ای تحصیل می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران عنوان کرد

تحصیل بیش از 43 درصد دانشآموزان مازندرانی در رشته‌های فنی و حرفهای

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در همایش هدایت تحصیلی در شهرستان گلوگاه گفت: مازندران در زمینه هدایت تحصیلی پیشگام بوده و در حال حاضر، بیش از 43 درصد دانشآموزان در رشته‌های فنی و حرفهای تحصیل می‌کنند.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید علی قاسمی در شهرستان گلوگاه، با بیان اینکه یکی از فعالیتهای آموزش و پرورش، هدایت تحصیلی دانشآموزان است، اظهار کرد: مازندران در این زمینه پیشگام بوده و در حال حاضر، بیش از 43 درصد دانشآموزان در رشته‌های فنی و حرفهای تحصیل می‌کنند.

وی با اشاره به وجود کارگاه‌ها و فعالیت‌های خوبی که در مراکز فنی و حرفهای و هنرستانهای مازندران وجود دارد، افزود: دانشآموزان با ارائه توانمندیها و دستاوردهای خود از طریق نمایشگاهها میتوانند پس از فارغالتحصیلی، رغبت بیشتری برای ورود به بازار کار، اشتغالزایی و کارآفرینی در جامعه داشته‌باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با اعلام اینکه از سال آینده در نظام جدید آموزش متوسطه طرح جدیدی ایجاد شده و هنرستان‌ها سه‌پایه می‌شوند، گفت: با توجه به این رویکرد که بیش از 40 درصد دانش‌آموزان را در هنرستان‌ها ساماندهی می‌کنیم، و از طرفی یک پایه به هنرستان‌ها اضافه شده، لذا یک‌سوم دانشآموزان فعلی نیز به تعداد محصلان هنرستانی افزوده می‌شود.

این مسئول ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود که از سال آینده به کمبود فضای هنرستانی در مازندران دچار می‌شویم، لذا از خیران و همکاران فرهنگی تقاضا داریم که در راستای افزایش امکانات، تجهیزات و فضاهای مناسب هنرستانی برای توانمندی، خوداشتغالی و کارآفرینی دانشآموزان از همه ظرفیتها استفاده شود.

قاسمی اظهار کرد: کارگاه‌های خوداتکایی برای عرضه محصولات دانشآموزی ایجاد شده و باید به توان و خلاقیت دانشآموزان اعتماد کنیم.

وی گفت: مقرر شد تا با شهرداری‌های سراسر استان مذاکراتی برای برپا شدن نمایشگاه‌ها و فروشگاههای دائمی از توانمندیهای دانشآموزان هنرستانی ایجاد شود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پایان گفت: خیاطی، طراحی و دوخت از نیازهای داخلی این سازمان است و در نظر داریم از توانمندیهای دانشآموزان هنرستانی برای درآمدزایی استفاده کرده و سود حاصل از آن نیز به حساب همان هنرستانها واریز شود.

به اشتراک بگذارید :