22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۰۸:۵۷:۵۱
کد مطلب:  fEBaBWNX
با حضور استاندار مازندران:
برگزاری یادواره 2 هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز استان مازندران

یادواره 2 هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز مازندران در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری برگزار شد.

با حضور استاندار مازندران:

برگزاری یادواره 2 هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز استان مازندران

یادواره 2 هزار شهید فرهنگی و دانش‌آموز مازندران در اردوگاه دانش آموزی بادله ساری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی با همکاری معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش و بسیج دانش آموزی استان مازندران در اردوگاه بادله ساری برگزار شد.

 در  این مراسم که با  حضور شخصیت های کشوری و استانی از جمله حجت الاسلام حسنی قائم مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید کشور ، دکتر ربیع فلاح استاندار مازندران ، قاسمی مدیر کل آموزش و پرورش استان مازندران ، عباسعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران وفرماندار شهرستان میاندورود حضور داشتند ، دکتر فلاح با بیان اینکه شهدا برای حفظ ارزش‌های انقلاب اسلامی جان خود را در کف اخلاص قرار دادند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی با رشادت‌های رزمندگان اسلام و خون شهدا بیمه شد.

ربیع فلاح‌جلودار با اشاره به اینکه معلمان ما در گذشته با حضور در میادین جنگ به دفاع از انقلاب اسلامی پرداختند و حال در کنار دانش‌آموزان درس علم و عمل به دین اسلام می‌پردازند، افزود: لازم است با حضور معلمان فرهیخته دانش‌آموزان با فرهنگ ایثار و شهادت آشنا شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش نیز با بیان اینکه طرح ابتکاری 2 هزار شهید در 2 هزار مدرسه برای نخستین‌بار از سوی آموزش و پرورش مازندران اجرا شد، گفت: هدف ما تکریم از شهدا و معرفی آنان به نسل جدید جامعه است.

سید علی قاسمی بیان کرد: اگر کشور ما به عزت‌مندی رسید و صدای اسلام‌خواهی در جهان طنین‌انداز شد به‌دلیل ایثارگری و از جان گذشتگی شهدا و رزمندگان اسلام بود.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران خاطرنشان کرد: در طول تاریخ فرهنگ ایثار در بین ایرانیان جاری بود و دفاع از ارزش‌های انسانی و معنوی را مقدس می‌دانستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران نیز تکریم و تجلیل از مقام شهدا را پراکنده شدن عطر شهید در جامعه دانست و گفت: فعالیت در حوزه فرهنگ ایثار و شهادت وظیفه‌ همه است و به نهاد خاصی خلاصه نمی‌شود.

عباسعلی رضایی با بیان اینکه شهدا متعلق به یک جامعه هستند، افزود: همه وظیفه دارند در هر قشری یاد شهدا را زنده نگه دارند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران بیان کرد: جامعه‌ای که در آن فرهنگ ایثار و شهادت نهادینه شود از گردنه‌های سخت و تهدیدات متجاوزان عبور می‌کند.

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه کربلای مازندران نیز با اعلام اینکه استان دارای  300 شهید فرهنگی است، اظهار کرد: مازندران یک هزار و 710 شهید دانش‌آموزی دارد.

محمد شعبانی بیان کرد: امسال کتاب حاوی وصیت‌نامه شهدای فرهنگی، نشست‌های بصیرتی، حلقه‌های صالحین به منظور آشنایی با سیره شهدای فرهنگی انجام شد.

مسئول بسیج فرهنگیان سپاه کربلای مازندران از اعزام فرهنگیان به مناطق دفاع مقدس در مرز‌های جنوب کشور خبر داد و گفت: پنجمین روز فروردین دو اتوبوس از فرهنگیان مازندران از آموزش و پرورش مازندران در قالب راهیان نور به مناطق دفاع مقدس اعزام می‌شوند.

در آیین یادواره شهدای دانش آموز و فرهنگی  مازندران از خانواده شهدا و خادم‌الشهدای فرهنگی و دانش‌آموزی با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :