22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۴ ۰۸:۵۳:۱۳
کد مطلب:  cdoikfCx
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:
۱۰۰۰ کلاس درس در مازندران افتتاح شده است

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۸۴ پروژه آموزشی با هزار کلاس درس در استان افتتاح‌شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

۱۰۰۰ کلاس درس در مازندران افتتاح شده است

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران گفت: در دولت تدبیر و امید ۱۸۴ پروژه آموزشی با هزار کلاس درس در استان افتتاح‌شده است.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، سید علی قاسمی در مراسم افتتاح دبیرستان دخترانه حافظ در ساری گفت: در دولت تدبیر وامید اداره کل نوسازی استان مازندران، ۱۸۴ پروژه در قالب ۱۰۰ هزار و ۶۲ کلاس درس با بیش از ۱۴۲ هزار و ۴۲۴ مترمربع زیربنا تحویل آموزش‌وپرورش داده است.

وی اظهار داشت: همچنین در دولت تدبیر و امید ۲۲۱ میلیارد تومان اعتبارات نوسازی آموزش‌وپرورش بوده که ۱۱۵ میلیارد تومان معادل ۵۲ درصد آن تخصیص‌یافته است.

قاسمی گفت: هزار و ۳۲۷ واحد آموزشی استان به سیستم گرمایشی استاندارد مجهز شده که شامل شش هزار و ۳۴۶ کلاس درس را شامل می‌شود و در این زمینه ۴۷ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است.

وی اظهار داشت: امسال ۶۰ پروژه با ۳۲۶ کلاس درس و ۴۳ هزار مترمربع زیربنا با هزینه ۵۱ میلیارد تومان تحویل آموزش‌وپرورش استان شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش مازندران افزود: همچنین خیرین در سال ۹۲ حدود ۴۵ میلیارد تومان، سال قبل ۲۰ میلیارد تومان و امسال ۲۳ میلیارد تومان در حوزه آموزش‌وپرورش مشارکت داشته‌اند وبیش از ۲۰ درصد پروژه‌های آموزش‌وپرورش توسط خیران انجام می‌شود.

وی بیان داشت: در استان مازندران بیش از چهار هزار واحد آموزشی داریم که در بسیاری از شهرهای استان سرانه فضای آموزشی به بیش از پنج مترمربع می‌رسد ولی در مرکز استان این میزان به دو مترمربع می‌رسد که فقیر است.

قاسمی یادآور شد: تلاش این است که در ساری فضاهای جدیدی در حوزه آموزشی فراهم کنیم و مدرسه حافظ با بیش از دو و نیم میلیارد تومان اعتبار در قالب ۱۲ کلاس درس، ۱۱ اتاق اداری و در مساحت بیش از دو هزار و ۵۰۰ مترمربع احداث‌شده است.

 

به اشتراک بگذارید :