16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۴:۲۶:۲۲
کد مطلب:  785658
مدیر کل آموزش و پرورش فارس خبر داد:
ارسال دستورالعمل تشکیل شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین به همه مناطق آموزش و پرورش فارس

مدیر کل آموزش و پرورش فارس از ارسال دستورالعمل تشکیل شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول در 59 منطقه استان فارس خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی با بیان اینکه اجرای سند تحول با تدوین برنامه های استان و مناطق شتاب بیشتری می گیرد، اظهار کرد: اجرای این سند اصلی ترین برنامه وزارت آموزش و پرورش  است و تمامی سیاستگذاری ها،تصمیم ها و برنامه ها باید در این راستا پیگیری شود.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس افزود:  برنامه  اجرایی سند تحول  بنیادین در طول برنامه ششم توسعه  با تشکیل شورای هماهنگی و اجرای سند تحول به صورت عملیاتی آغاز شده است.

نجفی گفت : بررسی وتایید برنامه های اجرایی زیر نظام های سند تحول بنیادین ، سیاست‌گذاری اجرایی این سند در قالب برنامه‌های توسعه و برنامه‌های سنواتی ، ایجاد هماهنگی بین بخشی در فرآیند اجرای سند و رفع ناهماهنگی‌ها و ایجاد هم‌افزایی از جمله وظایف اصلی این شورا می باشد.

بررسی گزارش‌های دوره‌ای در زمینه میزان پیشرفت اجرای راهکارهای سند تحول ،ایجاد سازوکار لازم و اصلاح فرآیندها و مراقبت ازعدم اقدام مغایر با سند تحول ،بررسی قوانین ومقرارت مورد نیاز اجرای سند وتصمیم گیری درخصوص چگونگی انجام آن ،سیاست گذاری برای تعامل با سازمان‌ها، نهادهای فرهنگی کشور از جمله حوزه، دانشگاه و صاحب‌نظران به‌منظور جلب مشارکت دراجرای سند تحول  از دیگر وظایف اصلی شورای هماهنگی و اجرایی سند تحول بنیادین است که نجفی به آنها اشاره کرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس با بیان اینکه در این اداراه کل،تدوین برنامه های استانی براساس برنامه ابلاغی شروع شده است، خاطرنشان کرد: برای مدیریت تحول در سطح مناطق لازم است که روسای ادارات آموزش و پرورش  سازوکار مورد نیاز را از قبل پیش بینی و آماده کنند، چرا که برنامه های سال ۹۸ به بعد بر اساس برنامه های سند تحول بنیادین  تدوین و به اجرا در می آید.

رئیس شورای هماهنگی و اجرای سند تحول گفت : مسیر و نقشه راه امروز آموزش‌وپرورش همین سند تحول است و از این زمان به بعد در آموزش‌ وپرورش برنامه‌ای به‌جز سند تحول نخواهیم داشت .

وی تصریح کرد: برای بودجه و اعتبارات سال ۹۸، اجرای برنامه سند تحول بنیادین در نظر گرفته خواهد شد   و در این راستا  اجرای این سند در  مدارس با بهره گیری از ظرفیت برنامه های تعالی و تدبیر صورت می گیرد.

مدیر کل آموزش و پرورش فارس گفت:  باید نقشه ذهنی کارشناسان با چرخش‌های سند تحول همسو و هماهنگ شود تا تغییرات اثربخش در بدنه آموزش و پرورش ایجاد شود و در صورتی که  موانع چرخش‌ها را کنار نزنیم سند تحول محقق نمی‌شود.

به اشتراک بگذارید :