10 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۳:۵۲:۴۱
کد مطلب:  785594
دانش آموزان دبستان شهیدان باهنر و فهمیده دوحه از دانشگاه قطر بازدید کردند.

دانش آموزان دبستان شهیدان باهنر و فهمیده دوحه باتفاق چند تن از معلمان از موزه هنرهای اسلامی قطر بازدید کردند.

در این بازدید دانش آموزان پایه چهارم بر اساس هماهنگی قبلی از بخشهای مختلف این موزه بازدید و توسط مسئولین مربوطه اطلاعات لازم ارائه گردید . 

این موزه یکی از مهم‌ترین مراکز فرهنگی در خلیج فارس است و آثارباستانی اسلامی جمع آوری شده از اروپا و آسیا در آن به نمایش گذاشته شده است. این موزه که به عنوان نمادی برای ارتباط جهانیان به یکدیگر در وسط دریا بنا شده تا پایان سال گذشته بیش از ۸۹۳ هزار بازدید کننده داشته است.

در این نمایشگاه که از هفت طبقه تشکیل شده و دو طبقه آن در زیر آب قرار دارد، ۴۵۰۰ اثر هنری از کشورهای مختلف به نمایش گذاشته شده است.

موزه هنرهای اسلامی در دوحه پایتخت قطر بزرگ‌ترین موزه اسلامی به شمار می‌رود که در آن آثار باستانی اسلامی چون کتاب‌های خطی، پارچه‌های نفیس، سنگ‌های گران‌بها و سکه‌های قدیمی از طلا و نقره و برنز که تاریخ برخی از آن‌ها به پیش از اسلام و عهد ساسانیان باز می‌گردد، به نمایش گذاشته شده است.

موزه هنرهای اسلامی مجموعه‌ای کم‌نظیر و نایاب از دست نوشته‌های مصری، اسپانیایی ‏و ترکی قرون ۱۱، ۱۳ و ۱۵ با موضوعات علمی و ریاضیات را به نمایش گذاشته که در میان ‏آن‌ها یک نسخه عربی ارزشمند و نایاب نیز دیده می‌شود. این نسخه ابتدا از اسپانیا به ایتالیا منتقل شد و سپس ‏به صورت نسخه دیجیتالی برگشت. ‏

به اشتراک بگذارید :