27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۱۰ ۱۱:۵۲:۵۶
کد مطلب:  785390
معاون وزیر آموزش‌وپرورش در همایش اندیشه‌ورز معاونین پشتیبانی مناطق ۲۱ شهرستان‌های استان تهران:
باید گفتمان توسعه در رکن‌های مختلف آموزش ‌و پرورش نهادینه شود

همایش اندیشه ‌ورز معاونین پشتیبانی و توسعه مدیریت مناطق ۲۱ گانه شهرستان‌های استان تهران با حضورعلی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در حال برگزاری است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، علی الهیار ترکمن معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به پیشرفت های اداره کل آموزش ورورش شهرستان های استان تهران در جلب مشارکت های مردمی و عمومی  گفت: جمعیت دانش‌آموزی در سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است  و باید از تمام ظرفیت ها در راستای اهداف آموزش و پرورش استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه جهان در حال تغییر است، اظهار داشت: باید مدیریت را در آموزش ‌و پرورش نوین کنیم و از مدیریت بومی در آموزش ‌و پرورش خارج شویم.

 ترکمن با تاکید بر اینکه مسیر توسعه در آموزش و پرورش باید مشخص گردد، گفت: باید در آموزش‌وپرورش به دکترین مدیریت برسیم تا آینده ای روش داشته باشیم چرا که در غیر اینصورت  با وضع قوانین غیر هم‌خوان این وزارت خانه به چالش کشیده می شود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش ، ادامه داد: توسعه اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و آموزشی باید متوازن و همسو پیش رود و چالش جدید آموزش ‌و پرورش اجرای روش، مسیر آن است.تا در مسیر اجرا با چالش روبرو نشویم .

ترکمن ، با اشاره به اینکه  برنامه‌های توسعه به نحومطلوب اجرا نشده است، تاکید کرد: باید با ارزیابی از برنامه‌های توسعه کشور، دستاوردها ، کسری ها  و کاستی‌ها را بررسی کرده و در مسیر پیشرفت قرار گیریم.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه  نباید آموزش ‌و پرورش را سیاسی  کنیم، تصریح کرد:  باید گفتمان توسعه در رکن‌های مختلف آموزش ‌و پرورش نهادینه شود و از سیاسی بازی دوری کنیم .

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش ‌و پرورش با اشاره به اینکه اگر پنج عامل در آموزش ‌و پرورش تعیین تکلیف نشود توسعه صورت نمی‌گیرد،تاکید کرد:  قانون‌زدگی ، وجود قانون‌های غیرمعقول در مدیریت آموزش ‌و پرورش و قوانین به ‌شدت موازی از جمله مواردی است که باید اصلاح گردد.

وی مشکلات ادامه تحصیل فرهنگیان و اعمال مدارک آنها بعد از پایان تحصیلات را از دیگر معضلات این وزارتخانه دانست و افزود: باید همانند سایر وزارتخانه ها این مشکلات برطرف گردد و قانون مورد بازنگری قرار گیرد.

ترکمن ساعت برنامه آموزشی در طول 12 سال تحصیلی را در دنیا 9 هزار و 400 ساعت و در ایران 13 هزار و 500 ساعت خواند و تاکید کرد: این برنامه‌های آموزشی نیازمند نیروی انسانی متخصص و سایر احتیاجات دانش‌آموزی در مدارس است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش با تاکید بر اینکه نیروی انسانی در وزارت آموزش‌وپرورش به‌طور متوازن توزیع و جذب نشده است، تصریح کرد: هیات اندیشه ورز باید با کمک به مدیریت ،شاخص‌های غیرمتوازن در توزیع نیروی انسانی را کاهش دهد.

 

 

به اشتراک بگذارید :