20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۴:۴۵:۱۴
کد مطلب:  784930
محمود کریوند معاون پرورشی و تربیت بدنی
نماد دو محور دارد که یکی آموزش‌های ارتقایی و توانمندسازی و دیگری مددکاری، غربالگری و شناسایی

دوره آموزش تربیت مدرس طرح نماد با حضور محمود کریوند معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه، تیموری رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت و همکاران منتخب مدارس در سالن شورا برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش منطقه12تهران، دوره آموزش تربیت مدرس طرح نماد با حضور محمود کریوند معاون پرورشی و تربیت بدنی منطقه، تیموری رئیس گروه پیشگیری از اعتیاد و سوء مصرف مواد دفتر مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت و همکاران منتخب مدارس در سالن شورا برگزار شد.

کریوند ضمن خیر مقدم به مدعوین بیان داشت: طرح نماد یک طرح توانمندسازی و مداخله است و دستگاه‌های مختلف از دادگستری تا نیروی انتظامی همکار و همیار ما هستند. نیروی انتظامی در کنار مدارس است و حاشیه مدارس را مشهود و غیرمشهود مورد رصد قرار می‌دهد.

وی افزود: طرح نماد، روی ریل است و خوب و علمی پیش می‌رود. نماد دو محور دارد که یکی آموزش‌های ارتقایی و توانمندسازی و دیگری مددکاری، غربالگری و شناسایی است.

وی با بیان اینکه پیشگیری رشدمدار جامعه هدف مشخص دارد و جامعه هدف آن، تمامی آحاد جامعه زیر ۱۸ سال است، عنوان کرد: مداخلات پیشگیری رشد مدار به سه دسته مدرسه محور، خانواده محور و جامعه محور تقسیم می شود و شاید این سوال در ذهن شکل بگیرد که آموزش را باید از کجا شروع کرد؟ مدرسه، جامعه یا خانواده؟ و به این پاسخ دست یافتیم اگر پیشگیری رشدمدار از مدرسه آغاز شود، از رویکرد مدرسه محور می توان به جامعه محور و  خانواده محور هم رسید.

کریوندگفت: پیشگیری رشدمدار مدرسه محور همان نماد (نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان) است و این مدل توسط مرکز مطالعات جرم شناسی دانشگاه تهران تهیه و طراحی شده است.

 

 

به اشتراک بگذارید :