16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۴:۲۹:۴۳
کد مطلب:  784913
رییس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
برگزاری 20 کارگاه آموزشی برای نزدیک به 800 دبیر درس تفکر و سبک زندگی در فارس

رییس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش فارس گفت: از ابتدای مهرماه تا کنون 20 کارگاه آموزشی درس تفکر و سبک زندگی برای نزدیک به 800 تن از دبیران این درس در سطح استان برنامه ریزی و اجرا شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، روح الله سخایی گفت: در راستای اجرای راهکار6-11 سند تحول بنیادین و همچنین هم اندیشی و ارائه راهبردهای مفید و موثر در جهت آشنایی دبیران با آخرین روش های تدریس نوین و به روز در فرآیند تدریس،  20 دوره آموزشی به صورت کارگاهی و مهارت محوری برای نزدیک به 800 تن از دبیران درس تفکر و سبک زندگی در فارس برگزار شد.

وی افزود: این کارگاه ها  توسط اداره امور تربیتی آموزش و پرورش فارس و با هدف تبادل تجارب و اندیشه بین همکاران و همچنین تلاش برای توسعه مستمر شایستگی ها و مهارت های تخصصی و حرفه ای مدرسین و دبیران این درس برگزار شد.

ارتقای نقش معلمان در طراحی،تدریس،اجرا و نظارت وارزشیابی برنامه های درسی و ایجاد ارتباط اثربخش با سایر همکاران و برنامه ریزان در سطح استان، همچنین گسترش فرهنگ پژوهش،تحقیق و کاربست نتایج آنها در سطح مدارس و آسیب شناسی و دفع مشکلات و معضلات در حین تدریس از دیگر اهداف اجرای این طرح بود که سخایی به آنها اشاره کرد.

رییس اداره امور تربیتی آموزش و پرورش فارس همچنین با اشاره به اهمیت و نقش آموزش به عنوان یکی از شاخصه های توسعه در هر جامعه ای،  بویژه در حوزه تعلیم و تربیت ، گفت: افزایش مهارت  نیروی انسانی ، بویژه در آموزش و پرورش که بالاترین نقش و تاثیر گذاری را بر کیفیت آموزش و تدریس در کلاس های درس دارد بسیار مهم است.

سخایی افزود: این کارگاه ها به همت ادارات آموزش و پرورش نواحی چهارگانه شیراز و شهرستان های جهرم ،مرودشت،فسا،کازرون،ارژن،بیضاء،زرقان،داراب،آّباده،پاسارگاد و فیروز آباد برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :