16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۱۳:۱۱:۳۲
کد مطلب:  784792
با حضور معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان زنجان؛
مراسم افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری و پرسش مهر در منطقه سجاس رود برگزار شد

مراسم افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری با حضور محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در منطقه سجاس رود برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از سجا س رود، افتتاحیه مسابقات قرآنی، فرهنگی و هنری و پرسش مهر روز دوشنبه هشتم بهمن ماه سال جاری با حضور محمود عباسی معاون پرورشی و فرهنگی، قاسم علی قنبری رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش و سایر مدعوین در محل سالن اجتماعات کانون فرهنگی و تربیتی سیدالشهداء شهر سجاس برگزار گردید .

در این مراسم محمود عباسی ضمن تاکید بر اهمیت مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری گفت : قرآن کتاب راهنمای بشریت است و باید فرهنگ قرآنی و اسلامی در کشور توسعه پیدا کند .

وی با اشاره به تزکیه و تهذیب در کنار علم آموزی گفت : تزکیه همیشه بر تعلیم مقدم بوده است و علم بدون تزکیه و تهذیب نفس دچار انحراف خواهد شد .

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان در ادامه به ارزش و اهمیت انقلاب اشاره کرد و گفت : دستاوردها و ثمرات انقلاب باید توسط مسئولین و دست اندرکاران به نسل جوان انتقال داده شود و خدمات و برکات آن در همه زمینه ها اعم از فرهنگی ، اجتماعی ، عمرانی ، سیاسی و ... اعلام گردد .

در ادامه قاسم علی قنبری رئیس اداره فرهنگی و هنری آموزش و پرورش استان زنجان نیز ضمن تقدیر از دست اندرکاران اداره آموزش و پرورش منطقه سجاس رود ، کسب رتبه های برتر توسط این اداره را تبریک گفت.

وی همچنین مطالبی در خصوص ثبت نام دانش آموزان در پورتال همگام ، ارسال آثار فاخر و برتر دانش آموزان به استان و نحوه برگزاری جشنواره ها و مسابقات فرهنگی و هنری بیان نمود .

همچنین مجید نظری رئیس اداره قرآن و عترت آموزش و پرورش استان  نیز شهر سجاس را مرکز علم و ادب و قرآن عنوان کرد  و نکاتی در خصوص مسابقات قرآنی بیان نمود و از میزبانی استان زنجان در مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری سطح کشوری در تابستان سال آینده خبرداد .

در ادامه محمد کرد رئیس اداره آموزش و  پرورش منطقه سجاس رود نیز در این مراسم ضمن عرض خیرمقدم، هدف از اجرای مسابقات قرآنی و فرهنگی هنری را  پرورش و تقویت روحیه تعاون ، پرورش خلاقیت ها و استعداد های دانش آموزان و ایجاد زمینه و بستر لازم جهت هم فکری و همکاری در بین دانش آموزان عنوان کرد و گفت : مسابقا ت فرهنگی و هنری منشاء کار تیمی و گروهی و رقابت سالم در بین دانش آموزان است و دانش آموزان استعدادها ، هنرها و توانایی های خود را درقالب این مسابفات به نمایش می گذارند .

وی گفت: در سال گذشته بیش از دو هزار 500 نفر از دانش آموزان این منطقه در مسابقات قرآن و عترت شرکت کردند که از بین آنها یک هزار و 750 نفر به مرحله منطقه ای راه یافتند و ازاین تعداد نیز 165 نفر به مرحله استانی راه پیدا کردند و از برگزیدگان استانی نیز 2 نفر به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

کرد ادامه داد: در مسابقات پرسش مهر ریاست جمهوری نیز یک هزار و 400 نفر از همکاران و دانش آموزان شرکت کرده بودند که 14 نفر از آنها حائز مقام استانی شدند  .

رئیس اداره آموزش و  پرورش منطقه سجاس رود در خصوص آمار شرکت کنندگان مسابقات فرهنگی و هنری نیز گفت  : در مسابقات فرهنگی و هنری نیز تعداد سه هزار و 150 نفر شرکت کرده بودند که از میان آنها یک هزار و 700 نفر به مرحله منطقه ای راه یافتند ، 150 نقر حائز مقام استانی شدند و 34 نفر نیز به مرحله کشوری راه یافتند و از این تعداد نیز 10 نفر در سطح کشور موفق به کسب رتبه های برتر کشوری شدند .

   گفتنی است، اجرای سرود دانش آموزی و پخش کلیپ عملکرد حوزه پرورشی از دیگر برنامه های مراسم بود و در پایان مراسم نیز از 870 نفر از دانش آموزان و فرهنگیان برگزیده مسابقات قرآنی ، فرهنگی هنری  و پرسش مهر منطقه ای ، استانی و کشوری با اهداء کادو و لوح تقدیر قدردانی به عمل آمد .

لازم به ذکر است این مراسم اختتامیه سی و ششمین دوره مسابقات قرآنی و فرهنگی و هنری نیز محسوب می شد .

 

 

به اشتراک بگذارید :