28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۹ ۰۰:۰۹:۴۸
کد مطلب:  784263
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
برگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه سوادآموزان دوره انتقال

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ازبرگزاری مسابقه کتابخوانی ویژه سوادآموزان دوره انتقال به مناسبت دهه فجر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سعید شهریاری معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، در این باره گفت: مسابقه بزرگ کتابخوانی با عنوان حمایت از کالای ساخت ایران ویژه سوادآموزان دوره انتقال، همزمان با سایر استانهای کشور در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی  در شهرستانهای استان تهران برگزار می شود.

وی با اشاره به نامگذاری سال 97 به حمایت از کالای ایرانی ، اظهار داشت: کالای مرغوب ایرانی،  باعث رونق اقتصاد کشور می شود و  مهمترین اقدام دولت و مردم حمایت از تولید ملی است .

شهریاری با تاکید بر درخواست مقام معظم رهبری از مسئولان دستگاه های اجرایی کشور درحرکت به سمت تولید کالای ملی ،گفت: همه دستگاه های اجرایی باید با تلاش شبانه روزی برای تحقق این شعار مهم اقدام نمایند.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ادامه داد:  آشنایی با الگو‌های عملی در حمایت از کالای ایرانی؛ نقش خانواده‌ها و دستاورد‌های حمایت از کالای ایرانی از جمله مطالب آموزشی کتاب این مسابقه خواهد بود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سوادآموزان با مطالعه کتاب در زمینه تولید ملی و لزوم حمایت از کالا‌های ایرانی در این مسابقه شرکت خواهند کرد، افزتاکید کرد: ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی، تقویت روحیه خودباوری و تشویق و ترغیب سوادآموزان و خانواده‌ها برای حمایت از کالای ایرانی از جمله اهداف این مسابقه هستند.

شهریاری ،تاکید کرد: مسابقه بزرگ کتابخوانی "حمایت از کالای ساخت ایران "با هدف تقویت خودباوری و اعتماد به نفس سوادآموزان برای تولید و اشتغال و حمایت از مصرف کالای داخلی و با تکیه بر سه اصل آموزش ، حمایت و تولید  در استان برگزار می گردد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، با اشاره به اینکه زمان برگزاری مسابقه در شهرستانهای تهران 17 بهمن ماه می باشد ، تصریح کرد: امیدواریم با تقویت و جلب مشارکت دستگاه های فرهنگی، آموزشی، اجتماعی و اقتصادی شهرستان ها زمینه اجرای کیفی برنامه فراهم گردد.

شهریاری در پایان خاطرنشان کرد:این مسابقه در ایام الله دهه مبارک فجر اسلامی  به صورت سراسری و در قالب آزمون چند گزینه‌ای برگزار می شود که برای اجرای آن، اعضاء شورای پشتیبانی سوادآموزی، گروههای بهبود کیفیت و شورای معاونین شهرستانها با برنامه ریزی لازم برای توجیه عوامل، توزیع به موقع کتاب ها، توجیه و تشویق سوادآموزان و خانواده های آنان، نهایت تلاش خود را به کار بسته اند.

 شایان ذکر است که به نفرات برتر از سوی هئیت داوران در سطوح مختلف هدایا و جوایزی اهدا می‌گردد.

 

به اشتراک بگذارید :