11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ ۱۳:۳۲:۳۰
کد مطلب:  784011
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش:
اهداف سند تحول بنیادین با عزم ملی تحقق می یابد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان، گفت: اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با مشارکت قشرهای مختلف مردمی و عزم ملی تحقق خواهد یافت.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خوزستان، جمشید کمایی پیش از ظهر امروز دوشنبه 8 بهمن ماه 97 در جلسه شورای عالی آموزش و پرورش، اظهار کرد: این شورا نهادی سیاست گذار و راهگشا در نظام تعلیم و تربیت است که بستر تبادل تجربه بین فرهنگیان، مربیان و صاحب نظران آموزش و پرورش را فراهم می آورد.

 

وی با بیان اینکه شورای عالی آموزش و پرورش وظیفه سیاست گذاری و تدوین خط مشی ها و راهبردهای آموزش و پرورش را بر عهده دارد، گفت: بهبود مستمر راهبری و مدیریت نظام تعلیم و تربیت در راستای تحقق اهداف سند تحول بنیادین و ارتقای جایگاه آموزش و پرورش به عنوان محور رشد و پیشرفت جامعه از مهمترین وظایف شورای عالی آموزش و پرورش است.

 

کمایی با اشاره به جایگاه و نقش شورای عالی آموزش و پرورش در استان ها، خاطرنشان کرد: این شورا در 4 محور مشورتی، توجیهی، مدیریتی و فرهنگ سازی به دنبال تحقق اهداف سند تحول بنیادین در مدارس است.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با تاکید بر اینکه اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با مشارکت قشرهای مختلف مردمی تحقق خواهد یافت، تصریح کرد: برنامه توسعه آموزش و پرورش خوزستان بر مبنای همراهی خانواده ها و عوامل موثر در تربیت، تدوین شده است که سبب گسترش عدالت آموزشی و برخورداری از فرصت‌های برابر تعلیم و تربیت خواهد شد.

 

وی همچنین گفت: نحوه استقرار نظام جدید آموزشی، جدول موارد درسی و ساعات تدریس هفتگی و تأسیس دبیرستان های علوم و معارف اسلامی از جمله مهمترین برنامه های شورای عالی آموزش و پرورش است که در بازدید نظارتی و هدایتی از مناطق به آنها توجه می شود.

 

کمایی در ادامه افزود: در راستای افزایش مشارکت معلمان 3 نفر از اعضای شورای عالی آموزش و پرورش که پیش از این با نظر وزیر انتخاب می‌شدند با رای مستقیم جامعه فرهنگیان انتخاب خواهند شد.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان با اظهار اینکه ریاست شورای عالی آموزش و پرورش بر عهده رئیس جمهور است، یادآور شد: در این شورا 8 کمیسیون تخصصی وظیفه بررسی پیشنهادها و پشتیبانی علمی، پژوهشی وخدماتی از طرح های علمی را بر عهده دارند که بر اساس مقررات تعلیماتی برای توسعه علوم، فنون و اصلاحات تربیتی ضروری هستند.

 

وی با بیان اینکه تعداد اعضای رسمی شورای عالی آموزش و پرورش 22 نفر است، گفت: جلسات این شورا با حضور 8 نفر از اعضا رسمیت می یابد که پیشنهادهای رئیس جمهور، اعضای شورا و وزیر آموزش و پرورش را مورد بررسی قرار می دهند.

 

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش خوزستان در پایان، خاطرنشان کرد: نظام راهبری و مدیریت آموزش و پرورش با بهره گیری بهینه  از امکانات، منابع و عوامل محیطی به دنبال پاسخ گویی به نیازهای معلمان، دانش آموزان و خانواده های آن ها است. بنابراین چشم انداز مجموعه تعلیم و تربیت در سال 1404 کارآمد، مشارکت جو و اثربخش خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :