28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ ۱۲:۰۱:۴۲
کد مطلب:  783866
معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
شرکت بیش از 16 هزار دانش آموز در مسابقه کتابخوانی

بیش از 16 هزار دانش آموز شهرستان های استان تهران در مسابقه کتابخوانی جشنواره دانایی و توانایی در بهمن 97 به رقابت می پردازند .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی  اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در تشریح این خبر گفت: سومین جشنواره مسابقات کتابخوانی دانایی  و توانایی با  شرکت 16 هزار دانش آموز از مدارس شهرستانهای تهران  در  ساعت 9 صبح هفتم بهمن ماه  آغاز می گردد.

وی، هدف از برگزاری این مسابقات را انس دانش‌آموزان با کتاب و برانگیختن شوق مطالعه دانست و افزود: اگر چه تا اندازه زیادی به اهداف مورد نظر دست یافته ایم اما یقینا برنامه‌ای منسجم و هدفمند برای برگزاری این مسابقات، اثربخشی کار را بیشتر می‌کند.

هاشمی با اشاره به این که کتاب‌های مسابقات کتابخوانی از سوی وزارت آموزش و پرورش انتخاب و عناوین آنها از سوی اداره کل به مناطق و نواحی ارسال شده است، تاکید کرد: دانش‌آموزان شرکت کننده در مسابقه کتابخوانی باید با مطالعه این کتب در مسابقات شرکت کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: این مسابقات در دوره ابتدایی تا سطح منطقه و در دوره اول متوسطه  و دوره دوم متوسطه تا سطح کشوری ادامه خواهد یافت.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات غیردرسی یکی از مهم ترین مهارت‌های اساسی برای دانش آموزان است، تصریح کرد: برای حضور موثر در متن جامعه باید توانایی مطالعه را افزایش داد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرروش شهرستان‌های استان تهران با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش به دنبال تشویق دانش آموزان برای داشتن برنامه مطالعه است، خاطرنشان کرد: جشنواره دانایی، توانایی در قالب مسابقات فرهنگی و هنری به دنبال ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه مفید است.  

گفتنی است،جشنواره دانایی، تواناییدر چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی وکشوری برگزار می‌شود.

 

به اشتراک بگذارید :