23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۸ ۱۱:۳۳:۰۸
کد مطلب:  783840
معاون وزیر آموزش و پرورش:
کار معلمان کودکان با نیازهای ویژه، سخت و بسیار ارزشمند است

معاون وزیر آموزش و پرورش در نشست صمیمی با برخی مدیران مدارس استثنایی استان سیستان و بلوچستان گفت: کار مربیان و معلمان در آموزش و پرورش و تربیت دانش‌آموزان و کودکان استثنائی که دارای معلولیت های مختلفی هستند بسیار دشوار و در عین حال ارزشمند است.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر مجید قدمی در نشست صمیمی با مدیران مدارس استثنایی شهرستانها ومناطق سراوان ، سیب وسوران ،مهرستان ، بم پشت و جالق بیان داشت: با گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی (ره )و شهدای انقلاب اسلامی باید بدانیم که مهم ترین عوامل پیروزی انقلاب اسلامی ، رهبری حکیمانه امام خمینی(ره) و وحدت مردم و استقلال و آزادگی و عزت ایران اسلامی از مهم ترین دستاورد های انقلاب اسلامی بود.

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، گفت: معلمان باید با مطالعه و حضور در کارگاههای آموزشی علم و  دانش خود  را نسبت به شرایط ویژه دانش‌آموزان استثنایی افزایش داده و به‌روز کنند.

وی محور اصلی تعلیم و تربیت را محبت و دوستی بیان کرد و ادامه داد : باعشق به کار  و تلاش بهترین نتیجه را می توان کسب کرد .

 رئیس سازمان آموزش وپرورش استثنایی کشور ادامه داد: کار مربیان و معلمان در آموزش و پرورش و تربیت دانش‌آموزان و کودکان استثنائی که دارای معلولیت های مختلفی هستند بسیار دشوار و در عین حال ارزشمند است وبهترین عبادت، کاری است که در سختی انجام شود.

دکتر قدمی با اشاره به لزوم به روز بودن دانش و اطلاعات معلمان استثنایی، خاطرنشان کرد: معلمان و مربیان حوزه تعلیم و تربیت دانش‌آموزان استثنایی باید به علوم و اطلاعات روز مسلط بوده و روش های تدریس و روانشناسی یادگیری این قشر از جامعه را به خوبی بشناسند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان هم در این جلسه گفت :دانش آموزان استثنایی از توانایی ها خوبی برخوردار هستندودر این راستا معلمان این دانش آموزان در شناسایی و پرورش استعدادهای آنان نقش بسزایی دارند .

علیرضا نخعی عشق ورزی و محبت  به دانش آموزان استثنایی را مهم ترین وشاخص ترین وظیفه معلمان استثنایی عنوان نمود.

وی آموزش مهارتهای مختلف و استفاده از توانمندی ها و دست سازه های دانش آموزان استثنایی را مورد تاکید قرار داد.

شایان ذکر است: در شهرستان سراوان  350 دانش آموزبا نیازهای ویژه درشش مدرسه مشغول تحصیل هستند  و بیش از 70 معلم وظیفه تعلیم و تربیت این دانش آموزان را برعهده دارند .

به اشتراک بگذارید :