23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۱۷:۱۴:۲۶
کد مطلب:  783364
معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور:
امروز بیش از هر زمان دیگر به مشارکت خیرین در مدرسه سازی نیاز است/ شاخص توسعه یافتگی جوامع در میزان جذب مشارکت‌های مردمی است

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در گردهمایی رؤسای مجامع خیّرین مدرسه‌ساز با اشاره به شرایط کنونی جامعه، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر به مشارکت خیّرین نیکوکار در مدرسه‌‌سازی نیازمندیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، دکتر محمد جمال‌زاده با بیان اینکه یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی جوامع در میزان جذب مشارکت‌های مردمی است، افزود: امروز کشور عزیزمان بیش از هر زمان دیگری افکار بلند، همت عالی و دستان امیدآفرین خیرین نیکوکار را می‌طلبد تا مسیر رشد و تعالی را طی کند.

وی با بیان اینکه هنوز به مدرسه‌سازی و توسعه فضاهای آموزشی در کشور نیاز داریم، اظهار داشت: با توجه به وجود 14میلیون دانش‌آموز در کشور و سطح استاندارد سرانه فضای آموزشی که در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش و سند زیرنظام فضا، تجهیزات و فناوری به ازای هر دانش آموز 8/39   مترمربع تعیین شده است، به احداث 42 میلیون مترمربع فضای آموزشی جدید نیازمندیم.

وی ادامه داد: علاوه بر این، بیش از 30درصد مدارس موجود فرسوده هستند و نیاز است تا بازسازی یا مقاوم‌سازی شوند، و این مهم می‌‌طلبد که خیرین نیکوکار مدرسه‌ساز همواره در صحنه  باشند و نقش بی‌بدیل خود را در توسعه فضاهای آموزشی و ارتقا فرهنگ و دانش ایفا نمایند.
 
نماینده وزیر در جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، ضمن قدردانی از خدمات ارزشمند خیرین مدرسه‌ساز در طی 20 سال اخیر، آنان را ارزشمندترین سرمایه سازمان نوسازی مدارس کشور دانست و ابراز امیدواری نمود: با هم‌اندیشی، هم فکری و انتقال تجربیات موفق بتوان راهکارهای  موثر در راستای توسعه فعالیت‌های خیرین مدرسه‌ساز اتخاذ کرد.

جمال‌زاده در ادامه خاطرنشان ساخت: سهم خیرین نیکوکار در توسعه فضاهای آموزشی کشور طی دو سال اخیر به بیش از 50 درصد رسیده است و این موضوع نشان از درک خیرین از شرایط اقتصادی کشور دارد و دین‌مداری عشق به وطن دو شاخصه ای ست که ظرفیت بی نظیری برای افزایش منابع خیرین فراهم ساخته است.

وی به رشد منابع اعتباری دولتی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در لایحه بودجه سال 98 هم گریزی زد و ابراز خرسندی نمود: خوشبختانه رشد اعتبارات و اختصاص بودجه‌های دولتی برای حمایت از پروژه‌های نیمه تمام خیرین در سال آینده، رشد خوبی است.

معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور افزود: برای رسیدن به سطح استاندارد فضاهای آموزشی در کشور، به 90 هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است و این رقم چیزی نیست که با بودجه‌های سنواتی سازمان نوسازی مدارس بشود تامین کرد.

این مقام مسئول در پایان سخنان خود ضمن اشاره به نقش ارزشمند رسانه ها در توسعه فرهنگ مدرسه‌سازی، به انجام امور پژوهشی هم در عرصه فعالیت‌های مدرسه‌سازی تاکید کرد و گفت: امروز با رشد تکنولوژی و فناوری‌های نوین باید با مطالعه و اتخاذ روش‌های جدیدتر و بروزتر راهکار‌های موثر در گسترش فرهنگ مقدس مدرسه‌سازی را در پیش گرفت.

به اشتراک بگذارید :