23 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۱۶:۵۷:۰۴
کد مطلب:  783362
دکتر رخشانی‌مهر در جمع رؤسای مجامع خیّرین مدرسه‌ساز کشور:
برای تسهیل و تسریع روند مدرسه‌سازی تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم/ باید مسیر برای مشارکت خیریّن هموارتر باشد

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در جمع رؤسای مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با قدردانی از اقدامات و خدمات خیّرین نیکوکار مدرسه ساز، نقش آنان را در توسعه همه جانبه کشور حائز اهمیت دانست و گفت: ما هم به عنوان مسئولین دولتی و خدمتگزاران آینده‌سازان میهن، بر خود وظیفه می دانیم برای تسهیل و تسریع روند مدرسه‌سازی تمام تلاش خود را به کار گیریم و مسیر را برای مشارکت خیّرین هموارتر نمائیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی مدارس کشور، گردهمایی رؤسای مجامع خیرین مدرسه‌ساز سراسر کشور با حضور دکتر مهراله رخشانی‌مهر، معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و دکتر محمدرضا حافظی رئیس جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور، معاون توسعه مدیریت، پشتیبانی و مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور در محل سالن کنفرانس این سازمان برگزار شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در این جلسه با بیان اینکه طی سال‌های گذشته به دلیل عدم تخصیص اعتبارات مناسب، پروژه‌های مشارکتی زیادی به صورت نیمه کاره رها شده است گفت: خوشبختانه با تلاش‌های مضاعف موفق شدیم طی یکسال اخیر ۶۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی پروژه‌های نیمه تمام خیرین تزریق شد.

وی افزود: این ردیف اعتباری، با افزایش چشمگیر در لایحه بودجه سال ۹۸، به یکهزار میلیارد  تومان رسیده است که امیدواریم همه این رقم تخصیص یابد تا بخش عمده ای از مشکلات پیش روی فضاهای آموزشی مرتفع شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات خوبی که برای سال ۹۸ در نظر گرفته شده است، سال آینده سال پر برکتی برای حوزه عمرانی دستگاه تعلیم و تربیت خواهد بود و امیدواریم بتوانیم اقدامات اساسی برای فضاهای آموزشی کشور انجام دهیم.

وی در ادامه سخنانش مشارکت بدنه اجتماعی را برای رفع حجم انبوه نیازهای فضاهای آموزشی؛ هم از بابت توسعه و هم برای بازسازی و یا تجهیز مدارس ضروری عنوان نمود و تاکید کرد: حمایت دولت هم در این خصوص در کنار خیرین نیکوکار است و با وضع قوانین و مقررات مناسب روند فعالیت خیرین را تسهیل و تسریع می‌کند.

این مقام مسئول همچنین ضمن تقدیر از عملکرد مجامع خیرین استانها، شناسایی نقاط ضعف در جذب مشارکت‌های مردمی، رفع موانع و اتخاذ راهکارهای مؤثر و قانونی را از مهمترین اقدامات برشمرد و اظهار داشت: باید با برنامه‌ریزی دقیق‌، زمیه فعالیت خیرین نیکوکار و فرهنگ‌دوست مدرسه‌ساز را پر رونق‌تر از گذشته فراهم نمائیم.

معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در پایان، بر تکریم شایسته خیرین مدرسه‌ساز تأکید کرد و گفت: برای حفظ خیّرین نیکوکار در عرصه مدرسه‌سازی و توسعه و ترویج این فرهنگ مقدس، مجامع و ادارات کل نوسازی مدارس استانها نیز باید در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

به اشتراک بگذارید :