21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۱۶:۲۸:۱۶
کد مطلب:  783356
درّی معاون آموزش متوسطه در نشست مدیران دوره دوم متوسطه نظری منطقه 19 تاکید کرد:
ضرورت ایجاد زنجیره ای از موقعیت های یادگیری برای متربیان

نشست مدیران دوره دوم متوسطه نظری منطقه 19 با حضور پانته آ درّی معاون آموزش متوسطه ، حنیف نیا مدیر و اسلامی معاون آموزش متوسطه منطقه برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران، درّی  معاون آموزش متوسطه اداره کل در نشست مدیران دوره دوم متوسطه نظری منطقه 19 ، پس از قدردانی از زحمات مدیران و مسئولان منطقه  عنوان کرد: استقرار پایه دوازدهم دردوره متوسطه در سال  تحصیلی 98-97  و کامل شدن نظام جدید آموزشی در دوره متوسطه  مبتنی بر اسناد بالا دستی به ویژه  سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی ضرورت تغییر نگرش همه عوامل سهیم و موثر در مقوله  تربیت را پیش از گذشته می طلبد .معلم به عنوان مربی و تسهیل گر یادگیری ، دانش آموز به عنوان یادگیرنده فعال و مشارکت جو ، مدیر به عنوان رهبر آموزشی و تربیتی ، و ...  همه چرخش های تحول آفرین درون مدرسه هستند که در اجرایی شدن مفاهیم مدرسه صالح ، حیات طیبه ، ساحت های ششگانه تربیتی و زیر نظام ها اثر گذار خواهند بود.

در فرآیند یادگیری، مدرسه فضای اجتماعی هدفمندی است که از طریق زنجیره ای از موقعیت ها  فرصت حرکت رشد دهنده را برای کسب شایستگی ها ی پایه برای متربیان فراهم می کند تا برای درک بهتر و بهبود موقعیت خود و دیگران اقدام کنند و این ها از طریق  یادگیری رسمی و غیر رسمی در مدرسه صالح کسب می شود .

با توجه به تغییر هدف گذاری در نظام جدید آموزشی مدرسه کانون تربیتی محله و محل کسب  تجربه های جدید است . بنابراین همه برنامه ها و فعالیت ها باید مبتنی بر نیازهای واقعی  متربیان و با هدف  ایجاد موقعیت یادگیری پیوسته طراحی و عملیاتی شود. برنامه تعالی مدرسه قالب اجرای همه این برنامه هاست یعنی با خود ارزیابی بررسی می شود که کجا هستیم ، چه امکانات و فرصت هایی در اختیار داریم و با چه فعالیت هایی می توانیم در بازه زمانی تعیین شده  به چه پیامدهایی برسیم .

نظام سنجش و ارزشیابی تحصیلی نیازمند تغییر بنیادین و تطابق با سنجش شایستگی های پایه دانش آموزان است و فرآیند یادگیری را مد نظر قرار دهد و آزمون های مفهومی بر اساس یادگیری مفهومی پایدار و لذت  بخش خواهد بود.

در ادامه نشست مسائل جاری از قبیل نیروی انسانی ، و کیفیت بخشی خدمات آموزشی  تاکید و بررسی شدو از مدیران منتخب منطقه تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :