11 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۱۵:۵۰:۴۰
کد مطلب:  783343
دیدار دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل با معاون دفتر صندوق کودکان ملل متحد

دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل با خانم وایگند معاون دفتر صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) در ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر کریمی قائم مقام وزیر در امور بین الملل و رئیس مرکز اموربین الملل و مدارس خارج از کشور ضمن ابراز خوشامد گویی به خانم وایگند  باتأکید بر ارزیابی  و بازبینی  برنامه های و فعالیت های مشترک  در پایان سال 2018 بر تدوام همکاری های آموزشی  با یونیسف  و همچنین توجه به نیازهای  دانش آموزان در سال  2019  اشاره نمودند.

             قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در امور بین الملل به اهمیت مدرسه محوری تاکید نموده و گفت: مدرسه محوری در دو سطح سیاستگذاری برای کسب تجربیات بین المللی  و  تسری اجرای آن در کلیه مدارس در قالب برنامه های ملی  می توانند گام مؤثری برای ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش محسوب شود.

دکتر کریمی در بخش دیگری از این گفتگو افزود:  ایران در حال حاضر با پذیرش 470 هزار دانش آموز پناهنده، خدمات آموزشی و پرورشی مناسبی برای این دانش آموزان  فراهم کرده است  از سازمان های بین المللی به وپژه یونیسف انتظار می رود نسبت به انعکاس  این خدمات و تجربه ارزنده در حوزه تعلیم تربیت که حاصل این رفتار انسان دوستانه است تلاش بیشتر نموده و  برای رفع کاستی های تجهزات آموزشی و هم چنین مشکلات بین فرهنگی اقدامات مؤثرتری کنند.

در پایان مدیران این دو نهاد بین المللی اظهار امیدواری کردند با همکاری بیش تر بتوانند در قالب توافقنامه مشترک آموزشی که با توجه به سند تحول بنیادین و برنامه ششم   و هم چنین باتأیید وزارت امور خارجه منعقد شده است برای ارتقا کیفیت آموزش و پرورش کشور گام های مفید تری بردارند.

به اشتراک بگذارید :