28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۷ ۱۲:۵۳:۴۳
کد مطلب:  783145
مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش :
مشارکت اولیا از برنامه ریزی تا اجرا

صبح امروز انتخابات شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان های استان تهران ، با حضور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در سالن ولایت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، عباسپور مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ، با اشاره به نقش انجمن اولیا و مربیان در پیوند خانواده با مدرسه ، گفت: ارتباط بین خانه و مدرسه هنوز قانع کننده نیست و نیازمند تلاش های جدی تری در این حوزه می باشیم .

وی با تاکید بر اینکه در صورت عدم همراهی اولیای دانش آموزان فعالیت های مدرسه کاملا یک سویه و بدون نتیجه خواهد ماند، اظهار داشت: اولیا باید از سطح برنامه ریزی و تصمیم گیری تا اجرا مشارکت جدی داشته باشند.

عباسپور با اشاره به اینکه خانواده باید سهم خود را در تعلیم و تربیت ایفا کند، تاکید کرد: نقش های تشریفاتی در انجمن باید جای خود را به نقش های تاثیرگذار بدهد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مطالبات اولیا باید به سمت تعلیم و تربیت صحیح حرکت کند، تصریح کرد: لزوم بالا رفتن آگاهی های والدین در این زمینه بسیار ضروری است .

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش ، شرط مشارکت در امر تعلیم و تربیت توسط اولیا را توانمندی های آنان دانست و افزود: برگزاری های دوره های آموزشی در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد.

گفتنی است در پایان این جلسه انتخابات شورای انجمن اولیا و مربیان شهرستان های استان تهران برگزار شد.

 

 

به اشتراک بگذارید :