28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ۱۳:۵۸:۱۳
کد مطلب:  782369
معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران :
اهمیت همراهی اولیا دانش آموزان در اثر بخشی فرایند تعلیم و تربیت

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران از برگزاری جلسات آموزشی ویژه اولیای دانش آموزان پایه اول ابتدایی در سه ماهه اول سال تحصیلی جاری خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، محمد احسانی معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به اهمیت همراهی اولیای دانش آموزان با مدرسه در اثر بخشی فرایند تعلیم و تربیت، گفت: آموزش اولیای پایه اول از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باید مکورد توجه جدی قرار گیرد.

 وی افزود : به دلیل حساسیت های پایه اول ابتدایی و نگرانی های اولیا از یادگیری فرزندان، ضروری است آموزش های لازم از سوی آموزگار، مدیر و یا مدرسان آموزش خانواده به اولیا ارائه گردد.

احسانی با اشاره به اینکه اداره آموزش پیش دبستانی و دوره اول ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، برنامه آموزشی اولیای پایه اول را از اولویت های خود قرار داده است ، تاکید کرد:  تدوین ، ارسال دستور العمل های لازم و اجرای مطلوب این برنامه آموزشی از جمله اولویت های این معاونت می باشد.

این مقام مسئول ، تولید محتوای آموزشی مناسب برای این گونه آموزش ها را ضروری دانست و افزود: تدوین و تالیف کتاب چراغ اول گام مهم و مناسبی است که می تواند بخش اعظمی از نیازهای اولیا، آموزگاران و مدرسان را برآورده نماید.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران با اشاره به اینکه کتاب چراغ اول توسط جمعی از کارشناسان و صاحب نظران حوزه آموزش در دوره اول ابتدایی اداره کل تدوین  گردیده  است ، تصریح کرد: با استفاده از محتوای این کتاب در سال تحصیلی گذشته بیش از 400 هزار نفرساعت آموزش اولیا توسط آموزگاران پایه اول به وقوع پیوسته است.

احسانی ادامه داد: در سال تحصیلی جاری نیز با اجرای این برنامه، آموزش اولیای پایه اول در 1 هزار و 355 مدرسه و 2 هزار و 908 کلاس اول ابتدایی انجام شد.

 

به اشتراک بگذارید :