9 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۲/۲۲ ۱۴:۴۷:۲۸
کد مطلب:  M9h8E39c
در پیش کنگره شهدای دانش آموز ناحیه 2 شیراز انجام شد:
تقدیر از خانواده 32 دانش آموز شهيد دبيرستان نمونه دولتي توحيد شیراز

در پیش کنگره شهدای دانش آموز ناحیه 2 شیراز، ياد و خاطره شهدای دانش آموز دبیرستان نمونه دولتي توحيد شيراز گرامی داشته شد.

به گزارش اداره اطلاع رساني و روابط عمومي آموزش و پرورش فارس، همزمان با 22 اسفند ماه روز شهيد و شهادت، پیش کنگره شهدای دانش آموز ناحیه 2 شیراز در دبیرستان نمونه دولتي توحید شیراز، با حضور خانواده معزز شهدای دانش آموز این دبيرستان برگزار شد.

مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 شيراز در اين آيين ضمن عرض تسليت به مناسبت ايام شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و قدرداني از حضور ارزشمند خانواده معظم شهداي دانش آموز در اين محفل نوراني گفت: تقدیر از شهدا و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت مايه بقاي انقلاب اسلامي است و به بركت خون همين شهداست كه امروز ايران اسلامي در تمامي عرصه هاي ملي و بين اللمللي بر قلل رفيع ايستاده است .

بهروز پرنيان با بيان اينكه تكريم و تعظيم از مقام شامخ شهدا يك وظيفه و ضرورت غيرقابل انكار است گفت:  شهدا با تاسي از اعمال و رفتار ائمه معصومين عليهم السلام علي الخصوص سرور و سالار شهيدان حضرت امام حسين (ع)  درس فداكاري ، ازخودگذشتگي، شجاعت ، وفاداري ، شهامت ، استقامت و صداقت را آموختند و در عمل نيز آن را به اثبات رسانده و حماسه اي جاويد آفريدند.

وي با اشاره به اينكه اين دبيرستان پس از دبيرستان عشايري شهيد بهشتي كه 92 شهيد گرانقدر را تقديم انقلاب اسلامي نموده است ، افزود: اين آيين در راستاي تكريم شهيدان والامقام و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت بين دانش آموزان و با توجه به اينكه دبيرستان نمونه دولتي توحيد شيراز با تقديم 32 شهيد گلگون كفن جايگاه ويژه اي در كشور دارد برگزار شده است.

 پرنيان گفت : قطعا شهدا به اين چنين مجالسي نياز ندارند چرا كه آنان راه خود را رفته اند و به آرزوي خود كه همان وصال يار بوده رسيده اند؛ آنان كه نيازمند برگزاري اين محافل و مجالس هستند ماييم كه امنيت ، آسايش و هرچه داريم از ايثار و فداكاري اين عزيزان داريم.

وي با تقدير از صبوري و ايستادگي خانواده معزز اين شهدا گفت: ما به وجود خانواده معظم شهدا افتخار مي كنيم و بر خود لازم مي دانيم تا بپاس اين همه ايثار و گذشت و صبوري آنان با علم آموزي و اخلاق مداري هرچه بيشتر راه شهدا را ادامه دهيم چرا كه اگر خواهان رشد و اعتلاي انقلاب اسلامي و عزت و سربلندي نظام و كشور عزيزمان هستيم راهي جز ترويج و توسعه فرهنگ ايثار و شهادت در بين جامعه و تكريم شهداي والامقام و خانواده معزز آنان نداريم.

مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 شيراز با اشاره به اينكه اين دبيرستان يكي از دبيرستان هاي نمونه كشور است كه تا كنون جمع زيادي از نخبگان علمي ، فرهنگي  كه هر كدام از مسئولين كشوري و استاني هستند ، از آن فارغ اتحصيل شده اند يادآور شد: بر اساس بررسي هايي كه از زندگاني و شخصيت اين شهدا انجام داده ايم قطعا اگر اين عزيزان  نيز در جمع ما مي بودند بهترين ها و الگوهايي ارزشمند و از چهره هاي شاخص وعلمي جهاني و كشوري بودند.  

در ادامه امام جمعه شهر صدرا نيز در سخناني ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهداي گرانقدر اين دبيرستان گفت: اين دبيرستان و هرچه داريم متعلق به شهداست و تكريم و گرامي داشت آنان بر همه ما لازم است.

حجت الاسلام والمسلمين حسين نژاديان افزود: انشاء الله اين محافل نوراني موجب شود تا بصيرت لازم در ما از بركت خون شهدا پيدا شود.

وي با تاكيد بر اينكه بايد مراقب توطئه هاي شيطان بزرگ و دشمنان اين مرز و بوم باشيم گفت: يكي از بركات انقلاب اسلامي و داشتن فرهنگ شيعي، علوي ، ايثار و شهادت؛ اين است كه دشمن شناسي  خودمان را داشته باشيم و مراقب نفوذ دشمن از ابعاد و طرق مختلف نفوذ باشيم كه اين مسئله اي مهم و اساسي است.

امام جمعه شهر صدرا در ادامه با اشاره به برخوردهاي متفاوت ائمه معصومين عليهم السلام با دشمنان خود گفت: برخورد و رفتارهاي متفاوت اين عزيزان به خاطر شرايط و مقتضيات زماني بود كه در آن قرار گرفته بودند، لذا در شرايط  فعلي اقتدار و وضع سياسي، اجتماعي و فرهنگي ما نيزنسبت به دهه هاي اول انقلاب متفاوت است، بنابر اين دشمن كه به اقتدار و شرايط امروز جامعه ما پي برده در صدد ضربه زدن به كشور ازراههاي ديگري  از جمله هدف قرار دادن ارزش ها و اعتقادات ما است كه بايد با هوشياري و تيزبيني با آنان به مقابله بپردازيم.

 وي در پايان با تاكيد بر نقش توسل به ائمه معصومين(ع) درزندگي ما گفت: گاهي يك توسل كوتاه و خالصانه مي تواند در زندگي ما نقشي مؤثر و تاثير گذار داشته باشد و مسير زندگي ما را به سوي موفقيت و سربلندي هدايت كند.

رئيس اداره شاهد و امور ايثارگران آموزش و پرورش فارس نيز در حاشيه برگزاري اين آيين ضمن عرض تسليت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) و گرامي داشت روز شهدا گفت: شهدا ، حيثيت خون را فرياد زدند تا ما گوشت و پوستمان را از جرعه عطش و شور بپرورانيم .

عليرضا مختاري در بيان ارزش والاي مقام شهيد و شهادت گفت: شهيد همچون باران رحمت الهي است كه زمين خشك جانها را حيات دوباره مي بخشد، اوهمه تعلقات را از خود بريده و خويش را مسافر آسمان نموده تا گذرگاه بودن دنيا را اثبات كرده و راز آزادي را بر بريدن از خويش ثبت نموده باشد.

مختاري با قدرداني از برگزار كنندگان اين يادواره بر نقش انكار ناپذير برگزاري چنين برنامه هايي در توسعه و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه تاكيد نمود.

گفتني است در بخشي از اين آيين اميري يكي از راويان دوران دفاع مقدس به بيان خاطراتي از ايثارگري ها و دلاور مردي هاي شهداي گرانقدر در ايام دفاع مقدس پرداخت ، همچنين با اهداء لوح يادبود و هدايا توسط رئيس اداره شاهد و امور ايثارگران آموزش و پرورش فارس، مدير آموزش و پرورش ناحيه 2 شيراز و نماينده ولي فقيه در شهر صدرا از خانواده معظم 32 شهيد دانش آموز دبيرستان توحيد تقديرشد.

به اشتراک بگذارید :