16 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۶ ۱۱:۳۵:۰۲
کد مطلب:  782129
مسئول ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش خبرداد:
راهیابی کاندیدا به مرحله کشوری بر اساس سهمیه های اختصاصی استان ها

مسئول ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش از راهیابی کاندیدا به مرحله کشوری براساس سهمیه‌های اختصاصی استان‌ها خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، اصغر حصیری، شورای عالی آموزش وپرورش را رکن بالادستی در سیاست گذاری های این وزارتخانه برشمرد و اظهار کرد: ریاست شورا عالی آموزش و پرورش بر عهده رئیس جمهور و دارای 22 عضو رسمی یا پیوسته بوده که 6 نفر از اعضای آن را وزرا تشکیل می دهند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای سند تحول بنیادین، بند 21 از اهداف عملیاتی که به بازنگری و بازمهندسی ساختارها، رویه ها و روش ها تاکید نموده و همچنین بند 8 از اهداف عملیاتی و راهکار 8-1 که به افزایش مشارکت نظام تعلیم و تربیت پرداخته و  مدرسه، معلمان و دانش آموزان را به عنوان سرمایه انسانی و اجتماعی تلقی نموده و به اصلاح ، ارتقاء و تغییر نگرش آموزش و پرورش نیز اشاره داشته، این انتخابات برگزار می شود.

حصیری از انجام اقدامات اولیه از شهریورماه سال جاری خبر داد و ادامه داد: ارائه فراخوان برگزاری انتخابات درپورتال وزارت آموزش و پرورش و دریافت دیدگاه های فرهنگیان، تشکیل جلسات منظم کمیته اجرایی انتخابات و دبیرخانه ستاد راهبری، تنظیم جدول زمانی انتخابات و پیش بینی انجام مراحل انتخابات، تنظیم و تدوین شیوه نامه انتخابات با مشارکت اعضای ستاد راهبری و سهمیه بندی استان ها از جمله اقدامات در این زمینه بوده است.

وی ادامه داد: بر اساس ضوابط باید از هر استان یک خانم به مرحله کشوری راه پیدا کند و از هر دوره تحصیلی نیز یک نفر باید نماینده داشته باشدو به طور کلی استان ها به تناسب جمعیت فرهنگیشان می توانند؛ 3یا 6 و یا 9 کاندیدا داشته باشند.

مسئول ستاد راهبری انتخابات نماینده معلمان در شورای عالی آموزش‌وپرورش از تشکیل چند کمیته در ستاد مرکزی این انتخایات خبرداد و اذعان کرد: کمیته‌های اجرایی، مالی و پشتیبانی، قوانین، مقررات و هیات‌های رسیدگی به تخلفات، حراست، نظارت و پاسخگویی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، رسانه و اطلاع رسانی از جمله این کمیته‌ها هستند که کتار اجرا و نظارت بر این انتخابات را بر عهده دارند.

به اشتراک بگذارید :