23 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ ۱۰:۳۷:۳۰
کد مطلب:  781270
معاون آموزش متوسطه استان در بازدید از حوزه برگزاری المپیادهای علمی شهرستان ابهر خبر داد:
رقابت 892 دانش آموز استان زنجان در المپیادهای علمی

محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان زنجان در بازدید از حوزه برگزاری المپیادهای علمی در شهرستان ابهر از رقابت 892 دانش آموز استان در این آزمون در 9 رشته خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان به نقل از شهرستان ابهر، محمود شهبازی معاون آموزش متوسطه استان و هیات همراه، با حضور کریم مسگر جماعت سرپرست آموزش و پرورش این شهرستان، در راستای نظارت بر روند برگزاری المپیادهای علمی از حوزه برگزاری المپیادهای علمی در آموزشگاه امیر کبیر بازدید نمودند.

محمود شهبازی در حاشیه بازدید از روند برگزاری المپیادهای علمی در ابهر گفت: امسال 892 نفر از دانش آموزان مدارس متوسطه دوم استان همزمان با سراسر کشور در این آزمون به رقابت می پردازند.

وی هدف از برگزاری المپیادهای علمی را کشف استعدادهای برتر کشور، ایجاد فرصت برای شرکت دانش آموزان مستعد در رقابت های ملی و بین المللی  و همچنین ترغیب آنها برای لذت بردن از مطالعه و تحقیق در دوران تحصیل عنوان کرد.

وی با اشاره به مراحل سه گانه برگزاری المپیاد علمی، اظهار داشت: سال گذشته دانش آموزان استان زنجان در مرحله سوم کشوری یک مدال طلا و دو مدال نقره المپیاد در رشته ادبیات را کسب نمودند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل، عمق‌دهی به مطالب نظری و نزدیک کردن یادگیری به استدلال و استنتاج ،ورود به جو رقابت و ایجاد هیجان سالم ،آموختن روش‌های یادگیری و برنامه‌ریزی شخصی و آماده شدن برای تصمیم‌گیری در مورد رشته و شغل آینده را از جمله فواید شرکت در این آزمون برای دانش آموزان برشمرد.

شهبازی افزود: این آزمون ها در 9 رشته ادبی، ریاضی، زیست شناسی، شیمی، فیزیک، کامپیوتر، نجوم و اختر فیزیک، سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی و جغرافیا در سطح کشور برگزار می گردد. 

گفتنی است241 نفر از دانش آموزان شهرستان های ابهر و خرم دره به مدت پنج روز از تاریخ یکم تا پنجم بهمن ماه سال جاری در 9 رشته در محل حوزه امیر کبیر ابهر به رقابت می پردازند.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :