27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۲۱:۵۰:۴۸
کد مطلب:  780908
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران درشهریار:
افق های تعالی در تعلیم و تربیت بسیار بلند است

همایش تجلیل از منتخبین کشوری و استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه صبح امروز با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، شفیع پورمعاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اینکه آموزش و پرورش در هشتاد سال گذشته در ایران رشد داشته است ، اظهار داشت : علی رغم رشد آموزش و پرورش در دهه های گذشته در کشور ،نباید فراموش کنیم که افق های تعالی در تعلیم و تربیت بسیار بلند است و برای دسترسی به آن باید بیش از پیش تلاش نمود.

وی، با تاکید بر اینکه در برنامه تعالی مدیریت مدرسه به دنبال آن هستیم که در اقلیم های متفاوت جغرافیایی این سرزمین مدیریت درست و جامع داشته باشیم، تصریح کرد:در مدیریت های مدرن امروز هر مدرسه ای در هر شهر و اقلیمی دارای شرایط خاص و متفاوت خود می باشد که باید به استقلال آن توجه کنیم .

شفیع پور،با اشاره به اینکه در قرن حاضر مدیریت یکه سالاری دیگر جواب نمی دهد ، تاکید کرد امروز جهان به سمت مدیریت مشارکتی پیش رفته است و در این طرح مدیر دیگر مدیر نیست بلکه یک راهبر است و همه عوامل مدرسه در اداره آن سهیم می باشند.

این مقام مسئول روح حاکم بر برنامه تعالی مدیریت را مدیریت مشارکتی دانست و افزود: در این طرح دیگر تصمیم گیری فردی جایگاهی ندارد و مدیریت از پیچیدگی باید به سمت ابتکار و خلاقیت حرکت کند.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، ادامه داد: تحول در برنامه تعالی مدیریت مدرسه با استفاده خوب از فناوری ها و محتوای الکترونیکی شکل می گیرد و اگر می خواهیم تعالی مدیریت را ارتقا دهیم باید آموزش معکوس را در سیستم آموزشی خود به وجود آوریم .

شفیع پور ، با تاکید بر اینکه برنامه تعالی مدیریت باید منجر به تغییر رفتار شود ، خاطرنشان کرد: در این برنامه پیشه ، ریشه و اندیشه دانش آموز باید مورد توجه قرار گیرد و تحول در آن شکل گیرد.

وی نیاز امروزآموزش و پرورش را معلم متفکر و دانش آموز پرسشگر دانست و افزود: در اینصورت است که انتقال اندیشه به جای انتقال معلومات شکل می گیرد .

 

  گفتنی است این مراسم با حضورمسگرپو مدیرکل متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران و برگزیده گان و منتخبین برنامه تعالی مدیریت مدرسه در شهریار برگزار شد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :