28 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۲۰:۳۷:۱۹
کد مطلب:  780897
سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در شهریار:
سند تحول بنیادین به تنهایی توسط آموزش و پرورش قابل اجرا نیست

همایش تجلیل از منتخبین کشوری و استانی برنامه تعالی مدیریت مدرسه صبح امروز با حضور سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در اردوگاه شهید منتظری شهریار برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، عمادی سرپرست معاونت متوسطه وزارت آموزش وپرورش با اشاره به اینکه تعلیم یعنی آموزش نظری و تربیت یعنی آموزش مهارتی ، اظهار داشت : در تعلیم مخاطب مغز و در تربیت مخاطب دست و بدن انسان است و این دو هر کدام باید به موازات هم رشد داشته باشند تا به یک بلوغ و تعالی دست یابند.

وی ،رویکردهای مدیریتی در عصر جدید و دنیای امروز را بسیار متفاوت دانست و افزود: در گذشته مدیریت به سمت یک استاندارد سازی حرکت می کرد که نتیجه آن یک نوع شیوه تدریس را به همراه داشت و در نهایت یک خروجی مشابه از آن فارق التحصیل می شد اما امروزه نگاه مدیریتی به افراد بواسطه سلایق و علایق گوناگون است و مدیریتی موفق است که به دنبال ذائقه مخاطب باشد.

عمادی،با اشاره به اهداف سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش ، گفت: طبق سند تحول تمامی ارگان ها و نهادها باید به کمک آموزش و پرورش بیایند و هر کدام نقش خود را ایفا کنند.

این مقام مسئول ،با تاکید بر اینکه سند تحول بنیادین به تنهایی توسط آموزش و پرورش قابل اجرا نیست ، تصریح کرد:  پس از گذشت هفت سال از تدوین سند تحول بنیادین وقت آن رسیده است که ارزیابی از آن صورت گیرد و مشخص گردد که چقدر در اجرای آن موفق بوده ایم .

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش،با اشاره به اینکه طبق سند تحول بنیادین باید از حافظه محوری به سمت مهارت محوری حرکت کنیم ، تاکید کرد:  شش ساحت تربیتی در سند تحول بنیادین پیش بینی شده است که منجر به کشف و تقویت استعدادهای دانش آموزان و پرورش آنها در مسیر درست می گردد که نباید از تربیت چند ساحتی دانش آموزان غافل شویم .

عمادی در پایان توجه ویژه به آینده دانش آموزان و شکل گیری درست شخصیتی نسل جوان را بسیار ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در هر شرایطی از توجه به نسل جوان و ترسیم آینده ای روشن و پرامید برای آنها نباید غافل شویم.

گفتنی است این مراسم با حضورمسگر زاده مدیرکل متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، روسای مناطق 21 گانه شهرستان های استان تهران و برگزیده گان و منتخبین برنامه تعالی مدیریت مدرسه در شهریار برگزار شد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :