23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۱۸:۴۷:۰۰
کد مطلب:  780887
مشاور وزیرآموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین:
سرمایه گذاری بهتر در تعلیم و تربیت دختران سبب می شود تا در  تحکیم بنیان خانواده موفق تر باشیم

مشاور وزیر آموزش و پرورش در اجرای سند تحول بنیادین گفت: سرمایه گذاری بهتر در تعلیم و تربیت دختران سبب می شود تا در تحکیم بنیان خانواده موفق تر باشیم.

به گزارش مرکز امور هماهنگی،ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش،رضا مددی با اشاره به کلیات سند تحول بنیادین درباره تعلیم و تربیت دانش آموزان دختر و پسر، اظهار کرد: در آموزش و پرورش این نگاه وجود دارد که تربیت کدام قشر از دانش آموزان می تواند برای جامعه موثرتر باشد. در حالی که نظام تعلیم و تربیت برای تمامی دانش آموزان برنامه آموزشی و پرورشی دارد.

وی با اشاره به  نقش زنان درآینده جامعه، افزود: سرمایه گذاری بهتر درتعلیم و تربیت دختران سبب می شود تا در تحکیم بنیان خانواده موفق تر باشیم و یکی از رسالت های دفتر امور زنان می تواند این باشد که با آسیب شناسی موضوعات این حوزه ، برنامه‌ریزی دقیقی برای تعلیم و تربیت دختران انجام دهد.

مشاور وزیرآموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بیش از۶٠ درصد از همکاران فرهنگی زنان هستند و همچنین بیشتر از نیمی از دانش آموزان دختر هستد و این آمار نشان میدهد که نیاز است تا به حوزه زنان و دختران توجه ویژه‌ای شود تا دستاوردهای خوبی در آموزش و پرورش دختران داشته باشیم.

مددی در پایان گفت: مشاوران و کارشناسان امور زنان می‌توانند در مناطق آموزشی با برنامه هایی که منطبق بر ساحت‌های شش گانه سند تحول بنیادین است، اقدامات موثری در حوزه آموزش علم  و مهارت برای دانش آموزان دختر انجام دهند.

به اشتراک بگذارید :