21 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۱۵:۳۱:۰۵
کد مطلب:  780835
قائم‌ مقام وزیر آموزش‌وپرورش؛
نرم‌افزار سینا مأمنی مطمئن برای فرهنگیان کشور و خانواده‌ها است

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، نرم افزار سینا را مأمن مطمئنی برای فرهنگیان و خانواده ها دانست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهر تهران به نقل از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، به نقل از خبرگزاری پانا، امیرعلی نعمت الهی نرم‌افزار سینا را یک مامن مطمئن و امن برای تمام فرهنگیان کشور و خانواده‌ها دانست و اظهار کرد: تمام اقدامات لازم برای اینکه اطلاعات پرسنل آموزش و پرورش در نرم‌افزار سینا حفظ شود، انجام‌شده است و هیچ سواستفاده‌ای از اطلاعات این افراد صورت نمی‌گیرد.

وی  با اشاره به سخنان یکی از نماینده مجلس مبنی بر سوءاستفاده از نرم‌افزار تعاملی سینا و تحمیل هزینه زیاد این نرم‌افزار به آموزش و پرورش، افزود: این نرم‌افزار تحت مدیریت کامل وزارت آموزش‌وپرورش است.

نعمت ‌الهی افزود: این پلتفرم مخفف سامانه یکپارچه نرم‌افزاری آموزش‌وپرورش است که یکی از اقدامات خوب آن آموزش ضمن خدمت به فرهنگیان به شمار می‌رود و فرهنگیان نیاز به پرداخت هزینه‌ای برای آن ندارند.

وی تصریح کرد: این پلتفرم بر اساس تفاهم‌نامه بین آموزش‌وپرورش و سازمان تبلیغات اسلامی راه‌اندازی شده و مجری این تفاهم‌نامه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است، تمام اطلاعات خانواده‌ها و فرهنگیان با نظارت مراجع ذی‌صلاح در اختیار آموزش‌وپرورش قرار می‌گیرد و آموزش‌وپرورش نیز بر حفظ این اطلاعات نظارت جدی دارد.

رئیس مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش ادامه داد: حفظ اطلاعات پلتفرم سینا از سوی دستگاه‌های مسئول و به‌ویژه متخصصان فضای سایبری تائید می‌شود.آموزش‌وپرورش صرفاً در حوزه کنترل و تولید محتوا فعالیت دارد که پلتفرم سینا در قالب یک شبکه اجتماعی پویا راه‌اندازی شده است تا بتواند خلأ نیاز به ارتباطات را بین خانواده‌ها، دانش‌آموزان و فرهنگیان رفع کند.

وی افزود: توسعه عدالت آموزشی برای دانش‌آموزان مناطق محروم از طریق ارائه فعالیت‌های آموزشی صورت می‌گیرد. نرم‌افزار سینا بستری مناسب است که در مواقع اضطراری مانند زلزله که مدارس تعطیل می‌شود، دانش‌آموزان از تحصیل بازنمانند و صرفاً با یک تلفن همراه و تبلت که امکان نصب این نرم‌افزار را داشته باشند، از آموزش‌های لازم بهره ببرند.

نعمت ‌الهی ادامه داد: در بحث آسیب‌های اجتماعی این سامانه توانسته است کارهای خوبی را انجام دهد و این فعالیت‌ها نیز رو به افزایش است. نکته جالب این است که سایر دستگاه‌های اجرایی پیگیر هستند با استفاده از تجربیات آموزش‌وپرورش از راه‌اندازی این نرم‌افزار، این سامانه را برای خود راه‌اندازی کنند.

وی همچنین خواست تا اگر موضوعاتی درباره نرم‌افزار سینا و سوءاستفاده از اطلاعات فرهنگیان وجود دارد، به آموزش‌وپرورش منتقل تا با این موارد برخورد شود.

نعمت‌الهی در پاسخ به این سؤال که چارت جدید ساختار وزارت آموزش‌وپرورش چه زمانی ابلاغ می‌شود گفت: «چارت و نمودار جدید ساختار آموزش‌وپرورش در حال نهایی شدن در آموزش‌وپرورش است که بعد از آن در استان‌ها نیز چارت جدید ساختاری برای اجرا بررسی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :