16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۳ ۱۲:۱۷:۱۶
کد مطلب:  780590
معاون پژوهشی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد:
معلم در سند تحول بنیادین عنصری تصمیم ساز و الگو است / لزوم توانمندی سازی معلمان در جنبه های مختلف

معاون پژوهش ،برنامه ریزی و آموزش منابع انسانی آموزش و پرورش فارس گفت: در برنامه 5 ساله آموزش و پرورش فارس که منطبق بر سند تحول بنیادین می باشد، برنامه های این زیر نظام پیش بینی شده و زیر ساخت های لازم برای عملیاتی کردن این زیر نظام فراهم شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، عبدالرسول احمدی در کارگروه زیر نظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش فارس ، گفت:  هدف نظام آموزش و پرورش در جمهوری اسلامی رساندن دانش آموزان و جامعه به مراتبی از حیات طیبه است و نقش نیروی انسانی  و معلم در این مقوله بسیار مهم است.

معاون پژوهش ،برنامه ریزی و آموزش منابع انسانی آموزش و پرورش فارس افزود: یکی از زیر نظام های ششگانه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش ، زیر نظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی است که در سه بعد جذب و تربیت ، ارتقاء و نظارت و ارزشیابی نیروی انسانی انجام می شود.

وی گفت:  در 39 راهکار از 151 راهکار سند تحول بنیادین ، در قالب  142 برنامه به تامین منابع انسانی اشاره شده  و  در راستای اجرای این برنامه ها کارگروه های مختلفی در آموزش و پرورش فارس تشکیل شده تا نسبت به احصاء برنامه ها و اجرای آن اقدام شود.

احمدی گفت: در برنامه 5 ساله آموزش و پرورش فارس که منطبق بر سند تحول بنیادین می باشد، برنامه های این زیر نظام پیش بینی شده و زیر ساخت های لازم برای عملیاتی کردن این زیر نظام فراهم شده است.

 وی به نقش دانشگاه فرهنگیان در تربیت نیروی انسانی برای آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: آموزش نیروی انسانی در قالب دوره های ضمن خدمت و انجام فعالیت های پژوهشی نیز از جمله مواردی است که در این سند بر آن تاکید شده ، چرا که معلم بر اساس این سند، عنصری فعال ، تصمیم ساز و الگو است که نیازمند ارتقاء در جنبه های مختلف است.

رئیس گروه طرح و برنامه آموزش و پرورش فارس نیز با اشاره کمبود منابع انسانی در آموزش و پرورش، گفت: زیر نظام تربیت معلم و تامین منابع انسانی به عنوان متولی تامین منابع انسانی از سطح ستاد تا مدرسه را بر عهده دارد .

محسن مسعودی ،جذب و تربیت ، ارتقاء و نظارت و ارزشیابی نیروی انسانی را از مهمترین وظایف این زیر نظام دانست و گفت: ماموریت اصلی این زیر نظام ،زمینه سازی برای افزایش ظرفیت های لازم برای دستیابی متربیان به مراتبی از حیات طیبه است و معلم نیز در این فرایند نقش تصمیم ساز ،هدایتگر و اسوه را دارد .

به اشتراک بگذارید :