26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  780025
معاون پرورشی وفرهنگی اداره کل آموزش وپرورش شهرستان های استان تهران :
برگزاری نشست هماهنگی جشن عبادت دانش آموزان مکلف پسرعشایر

عصر دیروز دومین نشست هماهنگی جشن عبادت دانش آموزان مکلف پسرعشایر برگزار شد.

شبه گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،  سید مجتبی هاشمی معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پررورش شهرستانهای استان تهران در این باره گفت : دومین جلسه هماهنگی جشن عبادت  دانش آموزان مکلف پسرعشایر با حضور اعضای کمیته های مربوطه  جهت برگزاری هر چه بهتراین برنامه برگزار شد.

وی ، با اشاره به برگزاری مطلوب این برنامه در جهت ایجاد شادی و نشاط در دانش آموزان مکلف پسر توسط اعضای مسئولین کمیته ها به بهترین شکل برنامه ریزی تاکید کرد: استفاده از بازی های بومی محلی عشایر،برنامه ها و مسابقات ورزشی،کارگاههای آموزشی جذاب و جنگ های شادی متناسب با سن دانش آموزان از اولویت های این برنامه ها است.

هاشمی ،هدف از برگزاری این جشن را اجرایی کردن منویات مقام معظم رهبری، توسعه و تعمیق فرهنگ اقامه نماز و اجرای اهداف نظام تعلیم و تربیت دانست و تصریح کرد: جشن عبادت نقطه آغازی برای دانش آموزان مکلف است که  در تقویت ایمان و باورهای دینی و آشنایی آنان با وظایف و فرائض دینی نقش بسزایی ایفا می کند .

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد:  با برنامه های متنوع و با نشاط باید  در ماندگاری  این لحظات معنوی برای دانش آموزان تلاش کرد.

  شایان ذکر است دومین دوره جشن عبادت  دانش آموزان پسر عشایر کشور با حضور 13 استان از تاریخ 8 اسفند الی 11 اسفند ماه 97  در قالب 10 کارگاه با موضوعات تولد معنوی ، بندگی، نشاط، قبله شناسی ، نجوم و مقدمات نماز و صحت قرائت نماز در اردوگاه شهید محمد منتظری شهریار برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :