26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۲ ۱۲:۰۰:۰۰
کد مطلب:  780022
معاون پژوهش برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش وپرورش شهرستانهای استان تهران :
کسب مهارت های ترکیبی و پرورش چند بعدی دانش آموزان

در راستای اجرای اثربخش برنامه درسی ملی و سندتحول بنیادین اولین نشست تخصصی نقدو بررسی رشته گرافیک با حضور 35 نفراز هنرآموزان پایه دوازدهم درناحیه یک بهارستان برگزار گردید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومیاداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، حسین سنجری معاون پژوهش، برنامه ریزی و منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، در تشریح این خبر بیان کرد : در راستای برنامه درسی ملی واجرای سندتحول بنیادین اولین نشست تخصصی نقدوبررسی رشته گرافیک با حضور 35نفراز هنرآموزان پایه دوازدهم درناحیه یک بهارستان برگزار گردید.

وی افزود: در این کارگاه ضمن نقد وبررسی، کتاب های رشته گرافیک ،پرسش های هنرآموزان توسط  خانم بختیاری کارشناس ومولف کتابهای این رشته  پاسخ داده شد.

سنجری با تاکید ، بر فعالیت هنرآموزان بر اساس استاندارد رشته های مهارتی کاردانش به جای تکیه محض به کتب درسی تصریح کرد:نشست های علمی-تخصصی در راستای افزایش توانمندی هنرآموزان واجرای هرچه بهتر برنامه های آموزشی از نیازهای اصلی آموزش و پرورش است.

سنجری با اشاره به اهداف برگزاری این نشست ها خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری این دست نشست ها ، هماهنگی جهت تحقق برنامه ریزی درسی، متناسب با نیازها وفرهنگ بومی،منطقه ای،جنسیتی به ویژه در رشته های مهارتی کار ودانش است .

در ادامه این نشست آقا بابایی معاون دفترتالیف کتب فنی وحرفه ای وکاردانش،  ضمن تشریح اهداف شاخه کارودانش ، گفت: تربیت نیروی انسانی سطوح نیمه ماهر و ماهر، استادکار و سرپرست مورد نیاز بخش های صنعت، کشاورزی و خدمات بر اساس نیاز های اقتصادی، اجتماعی  از جمله اهداف شاخه کاردانش می باشد.

 این مقام مسئول دانش آموزان رشته گرافیکی را یاران سایر همکاران در مدرسه دانست و تاکید کرد: می توان با استفاده از پتانسیل و ظرفیت این دانش آموزان در بخش دیجیتال ازتوانایی هایشان بهره برداری کرد.

شایان ذکر است در این جلسه علاوه بر هنرآموزان گرافیک استان، مسئولین دفتر تالیف و سرپرست و کارشناس گروه بررسی محتوای اداره کل حضور داشته و به ارائه مطالب و پاسخگویی سوالات حاضرین در جلسه پرداختند.

 

 

به اشتراک بگذارید :