27 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۰۱ ۱۴:۱۵:۴۹
کد مطلب:  779234
جوابیه آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان به گزارش روزنامه آفتاب یزد

در پاسخ به مطلب مندرج در صفحه اول روزنامه آفتاب یزد درتاریخ 29/10/97 تحت عنوان »سوخت کش ها نباشند، علم نابود می شود» جوابیه ای از سوی آموزش و پرورش سیستان وبلوچستان به دفتر روزنامه ارسال شده است.

سیستان و بلوچستان پراکنده ترین و بزرگ ترین استان کشور است که 11 درصد مساحت ایران را به خود اختصاص داده است، آموزش و پرورش استان با دارابودن 6 هزار و 800 مدرسه و همچنین هزار و 800 مدرسه بیش از نُرم کشوری شرایط را برای تحصیل و آموزش فرزندان این سامان مهیا نموده است. از این رهگذر قریب به 50 هزار نفر دانش آموز به وسیله سرویس های ایاب و ذهاب در قالب طرح روستا مرکزی برای رسیدن به محل تحصیل جابه جا می شوند.

در منطقه دشتیاری شهرستان چابهار تعداد 52 سرویس فعال، قریب به 1322 دانش آموز را در قالب همان طرح روستامرکزی و باهدف کمک به سرویس ایاب و ذهاب و با مشارکت بخشداری و معتمدین محلی جابه جا می کنند.

در روستای ریمدان بنگل که به علت آمار پایین دانش آموزان، امکان راه انداری مدرسه متوسطه دوم وجود ندارد؛ دانش آموزان این روستا به وسیله دو دستگاه مینی بوس که از طریق مردم تأمین شده بود به دبیرستان پیامبراعظم(ص) سینگان منتقل می شدند که متأسفانه یکی از این دو خودرو به علت نقص فنی امکان جابه جایی دانش آموزان را نداشته و تا تأمین خودرو مناسب نزدیک به بیست روز کار جابه جایی دانش آموزان را اولیای آنان انجام می دادند و اکنون این مشکل مرتفع و از دو روز قبل دانش آموزان با سرویس مورد اطمینان در حال جابه جایی و مشغول به تحصیل هستند .

به اشتراک بگذارید :